Paikuse politseikoolis valmis ühiselamu

14. jaanuar 1998 00:00

ESTER VILGATS

Paikuse politseikool sai eile juurde 79 ühiselamukohta, sest valmis endise Paikuse algkooli hoonesse rajatud ühiselamu.

"Eesti politsei on muutmas kvantiteeti kvaliteediks, oluline osa selles on ka koolitusel," ütles eile Paikusel politseiameti peadirektori kohusetäitja Harry Tuul. "Õppides pole tähtsusetu, mis tingimustes elatakse."

Paikuse politseikooli direktori Jüri Meritsa sõnul asub vastremonditud ühiselamu ühes neist hoonetest, kus kunagi asus erikutsekool. Kui politseikool erikutsekooli hooned endale sai, jäi üks neist Paikuse algkooli jaoks. Kool asus seal eelmise õppeaasta lõpuni. Nüüd on maja remonditud ja tänu Saksa politsei abile ka korralikult sisustatud.

Piduliku sündmuse puhul olid praegu koolis õppivad 28 kadetti üles rivistatud. Meritsa sõnul aga väheneb statsionaari osa ja järjest rohkem on täiend- ja kaugõppes õppivaid politseinikke.

Eile toimunud katsetele tuli 21 noormeest ja 12 tütarlast, vastu võetakse neist kas 24 või 26. Õppeaeg on kümme kuud. Kaugõppijate õppeaeg kestab 18 kuud, üks nädal igas kuus tuleb neil olla Paikusel.

Politseiameti peadirektori kohusetäitjale Harry Tuulele kantakse ette, et kadetid on pidulikuks sündmuseks üles rivistatud. Tuule kõrval seisab kooli direktor Jüri Merits.

URMAS LUIGE foto (Pärnu Postimees)