Eesti uudised

Tuntud näitleja Tiit Sukk pääses rängast avariist ime läbi eluga 

Tarmo Michelson, 3. jaanuar 2004 00:00
AUTO MAANDUS PUUDE VAHEL: Justiitsministeeriumi disaineri-analüütiku Lauri Kreegipuu juhitud auto kihutas kurvist välja vastu puud. Nii juht kui ka kaasreisija – Nukuteatri kirjandustoimetaja Triin Voorel hukkusid.Foto: Politsei
Uusaastaöö traagilisemas liiklusõnnetuses Jõgevamaal said surma Eesti Nukuteatri kirjandustoimetaja Triin Voorel ja justiitsministeeriumi disainer-analüütik Lauri Kreegipuu. Nendega ühes autos olnud, mullu aasta noore näitleja preemia saanud Tiit Sukk lamab vigastatuna Tartu Ülikooli kliinikumi palatis.

Eilne tööpäev algas Eesti Nukuteatris ja justiitsministeeriumis leinaga. Nukuteatri fuajees ripub seinal Triin Vooreli särava naeratusega pilt, mille all põleb leinaküünal. «Triin oli meie teatri Päiksekene. Hästi töökas, intelligentne ja kena naisterahvas. Teater kaotas kohutavalt,» ütleb Nukuteatri direktor Meelis Pai.

Auto lendas vastu puud

Traagiline õnnetus juhtus 1. jaanuaril poole kolme ajal öösel Jõgevamaal Puurmani–Tabivere tee esimesel kilomeetril Kaave silla lähedal kurvis, kui suurel kiirusel ja arvatavalt libeduse tõttu paiskus Audi 80 teelt välja vastu puud. Õnnetuses hukkus juht Lauri Kreegipuu (26) ja juhi kõrval istunud Triin Voorel (26). Õnnetuse ajal auto tagaistmel olnud sõiduki omanik Tiit Sukk (29) sai raskelt vigastada ja viidi Tartu Ülikooli kliinikumi. Kas juht oli õnnetuse hetkel purjus või mitte, selgitab kohtuarstlik ekspertiis.

Eile lamas Eesti Draamateatri näitleja Tiit Sukk kliinikumi traumatoloogiaosakonna hämaras intensiivravipalatis. Ta norskas sügavalt ja pea käis rahutult ühelt küljelt teisele. Ta otsaesine on saanud kõvasti põrutada ning pindmisi haavu oli määritud briljantrohelisega. «Talle tehti sääreluu operatsioon ja nüüd ta puhkab,» ütleb palati uksel tema seisundit jälgiv valvearst. Teda teeb hoopiski murelikuks see, et näitleja juures käib nii palju külalisi – ühe päevaga üle 20 inimese. Nende seas ka Tiidu parim sõber Taavi Teplenkov ja näitleja Mait Malmsten.

Suka raviarst Alo Rull sõnas eile hilisõhtul SL Õhtulehele, et näitleja vigastused on sedavõrd rasked, et paranemine võib võtta rohkem kui kuu aega. «Luumurrud paranevad kaua. Ta on teadvusel ja kontaktne. Võin kinnitada, et tema seisund pole eluohtlik,» lausub Rull.

«Oh kurat küll. Niisugune aasta algus...» ei suuda ETV poliitilise pilasarja «Pehmed ja karvased» re˛issöör Hardi Volmer juhtunut uskuda. Sukk on sarja üks põhitalasid – tema täidab nii Arnoldi kui ka Mardi rolli.

Alles kolme nädala eest tabas «Pehmeid ja karvaseid» valus kaotus, kui stsenarist Toomas Kall ameti maha pani. «Nüüd oleks just olnud vaja, et trupp oleks hästi tugev. Oleme nagunii nõrgas seisus. Ma ei taha mõeldagi, mis nüüd tuleb ette võtta, kui Tiit on haiglas,» räägib Volmer ja saab rahulikumalt hingata, kui kuuleb, et Tiidu elule õnneks ohtu pole. Ta ütleb, et järgmine «Pehmete ja karvaste» osa salvestatakse 9. jaanuaril ning ta peab tõenäoliseks, et selles televaataja Arnoldi ega Mardi häält ei kuule.

Teatrikava järgi peaks möödunud aasta eelviimasel päeval aasta noore näitleja preemia võitnud Sukk astuma lavale 10. jaanuaril Haapsalu kultuurikeskuses etenduvas komöödias «Rahauputus» ning 27. jaanuaril verises komöödias «Inishmore´i leitnant».

Eesti Draamateatri peanäitejuht Priit Pedajas ütleb, et kuna praegu pole selge, kui kauaks Sukk haiglasse jääb, pole ka kaalutud, mida teha etendustega, kus ta näitleb. «Eks tuleb leida mingid lahendused,» sõnab Pedajas, kes ei välista, et etendused võivad ka ära jääda.

«Oma mõttes räägin temaga.»

Eesti Nukuteatri kunstilise juhi abi Priit Hummel töötas koos Triinuga ühes kabinetis. Üleeile õhtul tõi ta lahkunu lauale lilli ja süütas tema mäletuseks küünla. «Väga raske on uskuda, et Triin ei tule enam kunagi siit uksest sisse,» ütleb Hummel. «Mõtlen kogu aeg nii, et Triin on tegelikult ikkagi olemas. Kuigi teda pole enam elavana, on ta oma vaimus siin. Kui vaatan tema lauda, kus ta istus, siis oma mõttes räägin temaga. Arvan, et ta kuuleb mind. Nüüd on üks täht taevasse juurde tulnud ja see on Triinu täht.»

Vana-aastaõhtut oleks Triinu võinud ära saata koos nukuteatri kolleegidega, kuid ta soovis seda tähistada sõpradega Puurmanis. Selleks sõideti justiitsministeeriumi infosüsteemide arendustalituse juhi Mehis Sihvarti suvekoju. Mis seal juhtus ja kuhu Triin, Tiit ja Lauri öösel sõita soovisid, ei tahtnud Sihvart lahti rääkida.

Triin asus Nukuteatris tööle paar aastat tagasi, kui võitis kirjandustoimetaja ametikohale korraldatud konkursi. Alles hiljuti lõpetas ta teatri arhiivi korrastamise, mis puudutab teatri tegevust viimase poole sajandi jooksul. «Just vana-aasta viimasel päeval rääkisin Triinuga, kui tublilt ta arhiivi korrastamisega hakkama sai. Nüüd on šokk nii suur, läheb natuke aega, et sellest välja tulla. Kohutav on see, et miks just tema... Ta oli ju noor inimene,» sõnab Meelis Pai.

Triin Voorel lõpetas 1995. aastal Rapla 1. keskkooli ja 2001. aastal Tartu Ülikooli eesti filoloogia erialal. Ta oli vallaline. Eesti nukuteatri koduleheküljel on ta kirjutanud oma elu motoks: «Vein on lahti korgitud, järelikult tuleb ära juua.» Eile päeval kustutati Triin teatri koduleheküljel töötajate nimekirjast.

«Lauri oli väga usaldusväärne.»

Moostest pärit Lauri Kreegipuu töötas pisut rohkem kui aasta justiitsministeeriumis disainer-analüütikuna. Läinud aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli matemaatikateaduskonna. Tema isa on endine Põlva maavanem ja ema õpetaja. «Lauri oli hästi võimekas ja laia silmaringiga poiss. Mängisime koos korvpalli,» räägib kaheksa aastat koos Lauriga ühes klassis õppinud Rasmus. Lauri jäi talle meelde ka kui koomiline poiss, keda võiks võrrelda suisa näitleja Peeter Ojaga. «Lauri rääkis täiesti tõsise pühaliku ilmega sellist nalja, et kuku pikali!»

Justiitsministeeriumi infosüsteemide talituse juhataja Marko Lehes sõnab, et Lauri puhul tuleb tal esimesena meelde noormehe professionaalsus. «Töötajana oli ta väga usaldusväärne. Temast on väga kahju,» lausub Lehes. Ta lisab, et Lauri töötas üle aasta elektroonilise kinnistusraamatu arenduse projekti kallal ning nüüd tuleb kellelgi teisel see lõpule viia. «Aga see, mis ta siiani tegi, oli tipptasemel!»