Rein Kaarepere in memoriam

9. jaanuar 1998 00:00

Eile lõuna ajal suri ootamatult südameataki tagajärjel Rein Kaarepere.

43-aastase Rein Kaarepere süda seiskus neljapäeval pärast kella 13 Tallinna vanalinna restoranis Karl Friedrich, kus tal oli töökohtumine Soome äripartneritega.

Nii kohalviibijad kui ka kiirabibrigaad tegid energilisi katseid Rein Kaareperet elustada, kuid see ei andnud tulemust.

Rein Kaareperel oli süda haige juba aastaid. 1996. aasta novembris diagnoositi tal progresseeruv isheemiatõbi. Talle tehti korduvalt südame pärgarterite sondeerimist. "Paraku näitas operatsioon patsiendi südame isheemiatõve progresseerumist. Rohtudest pole tal pääsu ka tulevikus," ütles toona Kaarepere raviarst.

Rein Kaarepere sündis 3. mail 1954. aastal Tallinnas. 1977. aastal lõpetas ta Tallinna Polütehnilise Instituudi masinaehituse inseneri-ökonomistina ning töötas sealsamas vanemteaduri ja õppejõuna. 1984. aastal kaitses samas majandusteaduste kandidaadi kraadi. Samal aastal sai noorest mehest ajalehe "Rahva Hääl" peatoimetaja asetäitja. Aastatel 1986-90 töötas ta Eesti peaministri abina. 1990-93 juhtis Kaarepere Tartu Kommertspanka, mis oli endises NSV Liidus esimene kommertspank.

Tervisele vaatamata oli Rein Kaarepere energiline ettevõtja. 1990ndatel aastatel osales ta mitmete Eesti suurettevõtete juhtimises ning kuulus ka Hansapanga asutajate hulka. Ta juhtis investeerimisfirmat Krenno ning oli kinnisvarafirma Feraldo nõukogu liige.

Kaarepere oli Sõnumilehe suuromanik ja projekti käivitaja, juhtides Sõnumilehe sünnist alates selle nõukogu. Talle kuulus märkimisväärne osa meediaettevõtete TV3, Meediapress ning AS Ühendatud Ajakirjad aktsiatest.

Rein Kaarepere oli ka ühiskondlikult väga aktiivne inimene, haruldane suhtleja ja paljude protsesside mõjutaja. Aastatel 1979-84 oli ta Eesti Noorte Majandusteadlaste Seltsi esimees ja kuulus hiljem Eesti Majandusteaduse Seltsi nõukokku. Alates 1991. aastast juhtis ta üliõpilassportlasi koondavat Eesti Akadeemilist Spordiliitu.

"Rein Kaarepere julge investeering ajalehte Sõnumileht avardas oluliselt arvamuste paljusust Eesti ajakirjanduses ning elavdas demokraatlikule ühiskonnale nii vajalikku debatti. Samuti oli ta osanik telejaamas TV 3. On sümboolne, et surm saabus ajalehefirma ja telekompanii koosolekute vahepeal," märkis eile oma kaastundeavalduses Eesti Ajalehtede Liit.

SÕNUMILEHT

q Rein Kaarepere oli üks tuntumaid Eesti ärimehi ja meediaettevõtjaid.

Sõnumileht avaldab siirast kaastunnet abikaasa Mai Kaareperele ja omastele.