AITAVAD HÄDALISI: Sensitiiv Volli ja selgeltnägija Ksenja ütlevad: magnettormi ajal tuleb neile alati rohkem abivajajate kõnesid.Foto: Tiina Kõrtsini
Eesti uudised
19. november 2003, 00:00

Imeravitsejad ägavad töökoorma all: Magnettormi ajal otsivad inimesed tervendajalt abi

«Toimus täielik uputus, telefon oli punane ja päevas käis inimesi kolmekümne ringis,» kurdab tervendaja Tiit Vasmann. «Kõige hullemaks lähevad sel ajal biovampiirid – nad ei saa siis enam nii palju energiat kui vaja,» ütleb sensitiiv Volli, «ka autojuhid keeravad napakaks.»

SL Õhtuleht uuris tervendajatelt, kuidas on magnettorm inimeste tervisele mõjunud ning milliste haigustega enim nende poole pöördutakse. Tervendajate kinnitusel on november olnud üks hullemaid kuid. Nii südame- ja vererõhuhaigetele kui ka biovampiiridele (inimesed, kes tõmbavad teistelt energiat – toim).

Inimesed jäid haigeks

«Kõige hullem aeg algas 26. oktoobril, siis oli täielik hullumaja,» meenutab Tiit Vasmann. «Telefon oli punane, laadisin seda kaks korda ööpäevas. Ja kui ma siis üritasin inimestele seletada, et ärge minge välja, sain sõimata – miks ma nende elu muuta tahan. Toas püsimine on sel ajal ikka julgem. Ja päikesepurske ajal ma tõesti ei soovitaks palju väljas käia, natuke peegeldavad katused seda paha ikka tagasi. Magnettorm pööras paljudel inimestel väga tugevalt asjad paigast ära, inimesed jäid haigeks. Need, kel on mingi häire ajuverevarustuses või südamehädad, neid on torm päris nutuselt haiglani viinud. Ma loodan, et uut magnettormi enam ei tule, ei jaksa enam kõiki soovijaid vastu võtta. See, mis toimus, oli ikka täielik uputus. Sel ajal töötasin umbes kaheksast hommikul õhtul kümne-üheteistkümneni välja, nii et ligi kolmkümmend inimest päevas.»

Biovampiiridel raske aeg

Ksenja ja Volli, selgeltnägija ja parapsühholoog Tallinnast Sõle tänavast kinnitavad: kui algavad magnettormipäevad, ummistub telefon abivajajate kõnedest. «Eriti just südame- ja vererõhuhaiged. Närvisüsteemihaigused.» Volli sõnul on kohe tänaval näha: magnettorm on käes. «Inimesed hakkavad autoga sõitma nagu napakad. Pidurdavad järsku, vahetavad valesti rida. Inimesed lähevad lihtsalt lolliks!»

Magnettormi ajal ei tohi tööga üle pingutada, seda tuleks teha poole vähem.

Kõige raskem on magnettormide ajal biovampiiridel, väidavad tervendajad. «Need, kelle närvisüsteem on kaputt ja kes peavad kogu aeg end teiste inimeste varal laadima. Nad on üleskrutitud, jõudu pole, käivad ringi nagu nõdrameelsed, käituvad ebaadekvaatselt,» kõneleb Volli. «Aga kahjuks on neid meie ümber terve kari. Nende läheduses tuleb käituda äärmiselt rahulikult, mitte alluda provokatsioonidele.»

Kuidas neid ära tunda? «Nad on sellised, kelle juures-olek muudab olemise raskeks ja uimaseks,» ütleb Volli.

Sellised inimesed Volli ja Ksenja juurde abi saama ei tule. «Nad lihtsalt ei julge tulla, kardavad, et võtame neilt selle kurja jõu ära.»

Detsembris läheb paremaks

Et magnettorm mõjub inimestele, kinnitab ka pendlimees ja ajakirjanduses nõidade välimäärajaga kuulsust kogunud Kalmar Kalam. «Väga tugevalt mõjutas inimeste alateadvuse varjatud pooli ja võimendas nende agressioonide ülestõusmist ning probleemide esilekerkimist. Sealt ka need appikarjed ja püüded otsida lahendusi,» räägib Kalam. «Nõrgematel tüüpidel jooksis lihtsalt juhe kokku. Kindlasti mõjutab inimesi sügis ja pime aeg. Aga november ongi selline raske kuu. See on nn. ärakukkumise aeg. Detsembris läheb paremaks, jõulude paiku tuleb taas üksildustunne. Ja kevad on samuti raske.»

«Tõepoolest, inimestega tegeldes oleme täheldanud, et eriti magnettormide eel ja järel olid terviseprobleemidega patsiendid halvemas seisus (väsinud, südameprobleemid jne.) kui muidu. Ilmnes ka üleüldist jõuetust,» sõnab Kaja Jakobson, kes hindab inimeste tervise seisu Kirliani piltide abil. Kirliani efekt on objekte ümbritseva välja nähtavaks tegemine aparatuuri abil. Tugeva elektrivälja mõjul saab nähtavaks teha objekte (ka inimest) ümbritsevat välja (aura). Iga inimese organ avaldab mõju aurale.

Alex Lepajõe käis tervisesaatele aurapilti tegemas

Paar nädalat tagasi käis Alex Lepajõe Kanal 2 tervisesaate tarvis aurapilti tegemas.

«Polnud mingi posimine. Ma ei ületähtsustaks seda ega ka alahindaks, tõde on kuskil keskel,» ütleb Lepajõe. Kokkuvõttes näitas pilt, et ta on terve inimene.

Lepajõe läks pilti tegema, sest teda lihtsalt kutsuti ja tegu oli tervisesaatega. Oleks olnud ennustamine, poleks ta läinud. «Need inimesed pole sensitiivid. Asi on üles ehitatud sõrmeotstele suunatud energialaengu vastuvõtlikkusele inimkeha poolt. On rohkem füüsika kui paranähtus. Põhineb teaduslikul lähenemisel,» räägib Lepajõe. Kogu protseduur oli iseenesest lihtne. «On aparaat, mis jagab impulsse. Pead sõrme panema õigele kohale ja aparaat näitab tervise seisundit, mis koht kehas on nõrk. Iga sõrm vastab mingisugusele piirkonnale inimkehas. Kõik on pildil näha,» selgitab Lepajõe. Aurapilt, mis Lepajõe käest tehti, näitas talle, et ta on terve inimene. «Osa asjadega olin nõus, osaga mitte,» ütleb Lepajõe. Näiteks näitas pilt, et silmadega on probleeme. «Tõsi, silmad on nõrgad,» märgib Lepajõe.

Krista Taim

Uus magnettorm tulemas

Oktoobri lõpus algas võimas magnettorm, mille põhjustas enam kui kümne miljardi tonni gaasi purskamine Päikeselt. Astronoomide hinnangul on tegemist võimsaima purskega pärast 1859. aastat. Teadlaste hinnangul võib magnettorm halvendada kroonilisi haigusi põdevate inimeste seisundit. Kuna sellest teatati varakult, said elektrienergeetika- ja satelliidifirmad end ette valmistada. Sellest hoolimata tekitas magnettorm elektrikatkestuse Rootsis, rikkus ära kaks Jaapani satelliiti ja segas raadiosidet. Nüüd teatatakse juba uutest magnettormidest. Pärast 19. oktoobrit on olnud 11 tormi, tulevärk võib saavutada kulminatsiooni novembri lõpul.

Teadlased kardavad, et uus purse võib avaldada sama mõju või olla veelgi hullem.