Eesti uudised

Tiina Park: «Iga õnnetus mõjutab edaspidist elu!» 

Katrin Lust, 14. oktoober 2003 00:00
«Iga õnnetus, mille oled läbi elanud, mõjutab ka sinu edaspidist elu,» ütleb telestaar Tiina Park ja kinnitab, et libedal teel ja pimedas tegi ta mullu detsembris läbi raske liiklusõnnetuse. Politseidokumentides ei leidu väidetava avarii kohta ühtegi märget ja Pargi tuttavad oletavad, et tema nägu kahjustas hoopis kehvalt tehtud ilulõikus.

Park kadus tänavu mõneks ajaks avalikkuse vaateväljalt. Siis tuli ta juulis Pirita kloostri varemetesse SL Õhtulehe sünnipäevapeole suurte tumedate päikese-

prillide ja valge kübaraga, nägu tugevalt meigitud. Nii mõnigi peokülaline pööras tähelepanu sellele, et telestaar rääkis vähestega ja hoidus rahva seas rohkem omaette. Külalistega vesteldes olid proua silmad aga peamiselt oma kinganinadel ja hääl paar tooni tavalisest tasasem.

Põhjus selgus hiljem, kui Tiina Park käis koos poliitik Peeter Kreitzbergiga turismifirma American Tours omaniku Ülle Turgani suursugusel kalapeol, kus külalistele serveeriti muu hulgas 40 kilo angerjaid ja muid hõrgutavaid mereande. Seekord oli ta ilma suurte päikeseprillideta ja paljud märkasid muutusi tema näos, mille selgituseks oli Park lähematele sõpradele öelnud, et elas üle raske liiklusõnnetuse.

Välimus on Pargi põhimure

Pärast seda vastuvõttu avas teletähega väidetavalt juhtunud kohutava õnnetuse tagamaid Linnaleht.

Daam jäi väsinult rooli taga magama ning tema auto kihutas Tallinna ja Tartu vahelisel maanteel vastassuunavööndisse, kus põrkas kokku vastutulnud sõidukiga, kirjutab ajaleht.

Nüüd kinnitab Tiina Park SL Õhtulehele, et magama ta siiski ei jäänud. Õnnetus juhtus pigem libeduse ja pimeduse tõttu. Kas just Tallinna ja Tartu vahel, ei soostu ta aga ütlema. Sõbrad on siiski varmad kinnitama, et juhtus küll.

«Algul kõneldi ebaõnnestunud ilulõikustest. Alles hiljem selgitas Tiina meile, mis tegelikult juhtus,» tunnistab teledaami anonüümsust palunud lähedane sõber, kuidas Park olevat möödunud aasta detsembri ränka liiklusõnnetust varjata püüdnud.

Seda, et Park avalikkuse eest pikaks ajaks taandus, peab tuttav loomulikuks. «Muidugi paneb selline õnnetus naisele täieliku põntsu,» möönab ta ja lisab, et telestaarile on välimus alati olnud üks prioriteete.

Kavandab uut iluoperatsiooni?

«Milleks sellest kirjutada?» ei ole Park sugugi rõõmus, kui kuuleb, et õnnetuse asjaolud on laiemalt teatavaks saanud. «See on minu eraelu,» ütleb aastaid televisioonis töötanud naine ärritatult, kuid soostub lõpuks end pisut avama. «See juhtus libedal maanteel, pimedal ajal,» ütleb ta.

Kuidas on õnnetus teid muutnud?

«Kõik näevad, et olen seltskonnas – ka viimati Prahas reisil – palju tagasihoidlikum,» on Park nukker.

Õige on see, et kui Prahas tema reisikaaslane Eve Kivi võrgutas mehi ja püüdis kõikjal olla tähelepanu keskpunktis, jäi Tiina seltskonnas peaaegu märkamatuks. Ühistelt koosviibimistelt puudumist põhjendas ta tihti kohtumistega kohalike sõbrannadega, kuid sageli võis teda paar tundi hiljem kohata täiesti üksinda linnas jalutamas.

Sõbrad ja tuttavad teavad, et Tiina Park kavandab lähiajal järjekordset iluoperatsiooni, mis ta lõpuks õnnetuse kurbadest tagajärgedest terveks teeks.

Park ise aga ilukirurgiast rääkida ei taha ja väidab, et sõprade jutt ei vasta tõele. «Eraelu,» korrutab ta paindumatult.

Loole lisab vürtsi tõik, et politseipaberites pole juttu ühestki Tiina Pargiga juhtunud õnnetusest. «Inimvigastustega avariidest antakse alati teada,» ütleb politsei-

ameti pressiesindaja Kadri Palta. «Nagu ma aru sain, põrkas Pargi sõiduk teise autoga kokku ning inimesed – vähemalt tema ise – said vigastada. See peaks seisma ka meie andmebaasis. Võimalik, et inimene sõidab teelt põllule ja sellest politseile ei teata, kuid nii ränga õnnetuse kohta peaks meil märge olema,» selgitab Palta.

SL Õhtulehe andmetel ei ole Park pärast väidetavat autoõnnetust ka haiglaravil olnud.