Eesti uudised

Tanel Padar hakkas Prantsusmaal modelliks 

Greta Kaupmees, Krista Taim, 26. august 2003 00:00
EUROLAULJAST PARIISI MODELLIKS: Väidetavalt võlus just Tanel Padari maapoisilik välimus üht firmajuhti sedavõrd, et ta kutsus Eesti eurolaulja oma kaupa reklaamima.Foto: Kristjan Lepp (Kroonika)
Eurolaulja Tanel Padarit ootab Prantsusmaal modellikarjäär, sest ühe tuntud ettevõtte juht tegi talle Pariisis ettepaneku hakata firma kaupa reklaamima. «See oli suur pakkumine ja läks väga edukalt,» kiidab muusiku modellist abikaasa Katarina Kalda.

Eurolaulja Tanel Padar (22) käis kuu aega tagasi esimest korda Pariisis, olles seal modellitööd teinud abikaasa Katarina Kalda (30) saatja. Eesti noormees jäi kohe silma ühe maineka firma juhile, kes kutsus Padari oma firma kaupa reklaamima.

Padari palkaja esialgu saladuses

Padar ütleb, et ei taha endast huvitatud firma nime veel välja öelda. «See olgu üllatus. Kui esimesed reklaamid ilmuvad, saate teada,» sõnab ta salapäraselt.

Padar vihjab vaid, et firma olevat üle maailma tuntud ning valmistavat parfüüme ja meesterõivaid. Eesti eurolauljast tehtud fotod ilmuvat peagi ajakirjadesse, teleekraanile ja tänavaplakatitele.

SL Õhtulehe andmeil ei mõelnud firmajuht Padarile heldet pakkumist tehes hetkegi, sest noormehe paha poisi imago ja olek olid just need, mida ta tulevase reklaamnäo juures vajas.

«See oli suur pakkumine ja läks väga edukalt,» hindab modellist abikaasa mehe saavutust. «See pakkumine oli mulle nii suur üllatus, et suu jäi kohe lahti. Tanel ei saanud samuti sõnagi suust,» naerab Kalda. «Firmajuht oli samas nii õnnelik ja ütles, et just sellist maapoissi tal vaja oligi – näo, üldise väljanägemise ja ka vanuse poolest.»

SL Õhtulehe andmeil on Padar varemgi modellikarjäärist rääkinud ja unistanud, kuid nüüd näib see eelkõige tänu abikaasa tutvustele olevat tõeks saamas. Väidetavalt töötanud Katarina Kalda aastaid tagasi Pariisis modellina.

Läinud nädalal oli Padaril Prantsusmaal esimene suur fotosessioon. Abikaasa sõnul tuli modellitöö Tanelil välja väga lihtsalt ja loomulikult. Ta olnud vaba, loomulik ja fotogeeniline.

Modellitöö tuleb hästi välja

Fotograafid ja reklaamitootjad lausa imestanud Taneli ande üle, küsides: «Issand, kus sa siiani oled olnud?»

Naine lisab, et Tanel sobis kalli firma riietesse valatult: «Ei olnud vaja midagi ümber teha ega sättida, nagu tavaliselt modellidel ikka ette tuleb.»

Padar lisab omalt poolt väga napilt, et modellitöö ja kogu Prantsusmaa reis oli tema jaoks superelamus – nii uus kogemus kui ka uus eluvaade.

Eurolauljat ei tundnud keegi

Küsimus, kas Eurovisioni lauluvõistluse võit andis talle eeliseid modelliks saamisel, ajab Padari naerma. Ta kinnitab, et Prantsusmaal ei tundnud teda mitte keegi.

«Meid kutsuti ühele suurele erapeole, kus olid kõik modellid ja seal esines U2. Tanel mängis seal kitarri ja tegi trikke... Kõik imestasid ta muusikaoskuste üle. Kui ta siis ütles, et on Eurovisionil käinud, jahmusid kõik,» selgitab abikaasa.

Abielupaar kinnitab, et Prantsusmaa reis läks neil nii rahaliselt kui ka puhkuse mõttes väga hästi korda. «Sõitsime jahil sama seltskonnaga läbi kõik need väikesed ja tuntud kohad: Nizza, Saint Tropez, Monaco... Meil õnnestus vipina isegi Valeri Leontjevi kontserdil käia,» jutustab paarike rõõmsalt.

Padar lisab kavalalt itsitades, et nüüd tuleb ta tagasi kodumaile ainult selleks, et raha kilekotiga panka panna. Seejärel naaseb ta Prantsusmaale võtetele.

Taneli ema ei taha poja edusammudest ja tulevikust rääkida, vaid soovitab ära oodata, millal abielupaar Prantsusmaalt puhkamast naaseb. «Eks ta siis ise räägib, kuidas lood on,» ütleb ema Dagmar.

Modellina oleks lööki

Meesmodelliagentuuri Estman Models pidav Leo Täht hindab Padari läbilöögivõimet suureks. «Temast saaks hea modell. Tema kogemused, imago... Tal on väljakujunenud stiil, selline rokkarihõnguline,» tunnustab Täht. «Pikkus on ka päris hea, kuigi läänes võib ta sellega hätta jääda – seal on meesmodelli keskmine pikkus 189 sentimeetrit. Eesti kohta on tal aga head mõõdud,» lisab küsitletu.

Täht soovitab Padarile näidata end ka meesmodellide konkursil. Muusik võiks tema arvates läbi lüüa skandinaavia tüüpi sirge nina ja pikkade heledate juustega modellina.

Täht tunnistab, et pole Padariga modellindusest rääkinud, kuid kord olnud plaan ta sõusse esinema kutsuda. «Tahtsime teda külalisesinejaks. Aga see oli ammu. Ta polnud veel Eurovisioni võitnud.»

Modelliagentuuri omanik Sigrid Hartmann kinnitab, et mehel on moemaailmas raske läbi lüüa, sest enamikku kaupa tahetakse naistega reklaamida. Padari imelise avastamise kohta nendib Hartmann: «Sõuäris töötanud inimestele avanevad tihti hoopis teised võimalused kui tavalistele meesmodellidele. Igatahes põnev!»

Hetkel on Eesti kuulsamad meesmodellid Erik Nurm ja Timo Tõnisma, kusjuures Nurm on seotud ka Saksa modelliagentuuriga Mens Division.

Muusikategemine jääb unarusse?

Tanel Padari ansamblikaaslaste sõnul läksid nad kevadel lahku ehk suvepuhkusele. Pärast seda pole keegi Padarist midagi kuulnud. Ülipika puhkuse tegelik põhjus on SL Õhtulehe teada aga bändi lõhestanud sisepinge, mispärast lõpuks lihtsalt aeg maha võeti. «Leppisime kokku, et sügisel näeme ja jätkame,» ütleb Toomas Rull. Taneli tulevane modellikarjäär ei näi bändikaaslast üllatavat. Ta usub, et eelkõige pühendub Padar ka tulevikus muusikale. Ansambli järgmise esinemise kohta jääb Rull vastuse võlgu, öeldes vaid, et see peaks olema sügisel.