Eesti uudised

Paku suitsu, Carmen! 

Kadri Paas, 14. august 2003 00:00
OTSE-EETRIS: Suitsetav supermodell Carmen Kass ja telemees Urmas Ott nautisid augustivalguses pimenevat Tallinna panoraami.Foto: Ülo Josing (ETV)
Eile õhtul stardipaugu saanud seitsmeosaline Urmas Oti intervjuudesari «Augustivalgus» võõrustas esimese külalisena saates pidevalt suitsetanud supermodelli Carmen Kassi, kes enda kinnitusel sihib Hollywoodi filminäitleja karjääri.

Eile kell 19.45 alanud seitsmeosalise, Urmas Otile iga saate eest vähemalt 30 000 krooni puhtalt kätte toova teleintervjuude sarja esimene saade «Augustivalgus» algas luksushotelli Radisson SAS personalile juba 12. augustil, kui hotelli 24. korrusel asuv 24,5ruutmeetriline konverentsiruum Tallinn tavaklientidele suleti.

Ruumi üür on 10 000 krooni päevas ehk Euroopa Liidu Infosekretariaadile, kes 600 000-kroonise saate eelarve tasub, läheb ainuüksi intervjuurallide toimumiskoha rent maksma 70 000 krooni.

Eile õhtupoolikul kella kuue paiku oli Tallinna kesklinna hotellis Radisson SAS tavaline sagimine. Külalised tulid, võtsid numbri ning kadusid tubadesse. Taksod saalisid hotelli peaukse ees edasi-tagasi, tuues juurde üha uusi pealinna külalisi.

Ometi oli õhkkond ootusärev. Portjeed piilusid vargsi parkla poole, kas saate peaosalised, saatejuht Urmas Ott ja modell Carmen Kass juba paistavad. Hotelli töötajad ei teadnud, millal staarid tulevad, kuid kinnitasid SL Õhtulehele, et muid sissepääse peale peasissekäigu hoones pole. Hotelli hoovis seisab ETV ülekandebuss, kusjuures Urmas Oti saatesarju peetakse nii oluliseks, et tehniline abi jääb Radisson SASi juurde terveks nädalaks ning ülejäänud töödeks (nagu näiteks jalgpalli otseülekanne) on hangitud/renditud ülekandebuss naaberriigist Lätist.

Saatesse mõlkis luksusautoga

Kell 18.22 vuhiseb maja ette määrdunud süsimust Volvo S60, millel vasakpoolne tagauks uks rängalt lömmis. Suur on üllatus, kui autost hüppab krapsakalt välja supermodell Carmen Kass. Punase särgiga uksehoidjalt parkimiskviitungi saanud Kassile tuleb vastu lokkispäine, temast peajagu lühem noormees, kelle varju fotograafide eest põgenev staar tõmbub. Sõnagi lausumata jooksevad noored fuajeesse minnes otsejoones laste mängusaali. «Ma ei teadnudki, et see on

Carmen Kass. Pärast kolleegid ütlesid, et sa said kuulsale modellile parkimiskviitungi ulatada,» ütleb noormees õnnelikult naeratades.

Vaid üürike vaikus, ja 14 minutit hiljem, kell 18.36, kihutab Radisson SASi ette hõbehall Mercedes E240. Luksussõiduki poole jookseb mustas ülikonnas mees, näitab kallile, üle 600 000 krooni maskvale iludusele kätte parkimiskoha ning jääb roolis istunud Urmas Oti korraldusi ootama.

Äkki märkab mees mustas, et telestaar on auto pisut halvasti parkinud, ja palub juba sõidukist välja hüpanud saatejuhti auto paremini ruutude vahele mahutada. Ott sõidab hooga vastu kõnnitee äärekivi ja teeb uue katse pagasiruumist kotti välja võtta. Heledaid pükse ning tumedat pulloveri kandev, lumivalgete hammastega, kõvasti päikest saanud Ott haarab õlakoti ning kiirustab käbeda sammuga fuajeesse, saab seal kokku saate pea-produtsendi Raivo Suvistega ning esmalt tavalifti poole suundudes, teeb siiski kannapöörde ja valib 24. korrusele minekuks ametikäigu.

Vivaldi ja suitsetav Kass

Mõni minut enne kolmveerand kaheksat algab Urmas Oti saadetele juba tuttavaks saanud muusikaline sissejuhatus. Seekord eelistas Ott Antonio Vilvadi kontserti mandoliinile.

Ja siis see algas! Täpselt kell 19.45 naeratab kirjastuse SE&JS kaasomanik, alati nooruslik saatejuht Urmas Ott suitsuvines hõljuvasse kaamerasse ning alustab oma järjekordset pisut üle tunni aja kestvat saadet, 24aastase supermodell Carmen Kassi küsitlemist, taustaks imekaunis pimeneva Tallinna panoraam. Esimese saate külaline Carmen Kass puhub samal ajal lae poole suitsurõngaid, lubades armulikult pärast saadet süsimusta ülikonda ja bordoopunast triiksärki ning sama värvi lipsu kandvale Otile samuti ühe sigareti loovutada. ETV stuudios poleks suitsukiskumine kõne allagi tulnud, Radissoni taevasel korrusel aga eetripahest probleemi ei tehtud.

Terve saate jooksul õige mitmele suitsule lõpu peale teinud, efektseid plätusid ja casual rõivastust kandev Kass märgib ingliskeelseid väljendeid loopivale ning Res Publica «uue poliitika» üle ironiseerivale Otile, et on New Yorgist Los Angelesse kolinud ja mõtleb Hollywoodi filmisnäitleja karjäärile.

Märkimisväärne, et terve saate jooksul Urmas Ott teietab Kassi, samal ajal, kui lihtsalt ja elegantselt rõivastatud modell eelistab endast umbes poole vanemat intervjueerijat sinatada.

ETV programmijuht Ainar Ruussaar, kes on saate tegemise protsessi jälginud alates algusest, ei näe televaatajaid häirinud Carmen Kassi suitsukiskumises midagi taunitavat. «Noored, kellele Kass võiks iidoliks olla, näevad suitsetavaid inimesi tänaval niikuinii iga päev. Ei usu, et supermodelli käitumine kuidagi inetu või väljakutsuv oleks,» arvab Ruussaar, kes ka ise suitsupahest puhas pole. «Pealegi ei tea ma maailmas ühtki hotelli, kus suitsetada ei tohiks,» lisab programmijuht, kelle arvates sisu ju Kassi suitsemise pärast ei kannata.

Mis puutub asjaosaliste riietusse, siis vähemasti Oti riided pärinesid Stockmannist ning olid moekunstnik Katrin Kuldma hinnangul igati sobivad ning telestaari kehakujule paslikud. «Üldmulje on väga hea. Mingit ebakõla pole. Aga ülikond siiski rätsepalt ei pärine,» oletab Kuldma ja lisab: «Kas peakski iga Eesti telesaate puhuks uued rõivad õmblema? Eriti Carmen, kelle garderoob on niikuinii piiramatu. Vaevalt, et ta peaks ühe telesaate tarvis hakkama uusi riideid õmblema.»

Kuldma lisab, et Kassi saateriietus oli sisuliselt viimane mood. «Äärmiselt elegantne, samas casual kokku. Võin sellist riietevalikut tõesti viimaseks moeks pidada,» kinnitab asjatundja, kes siiski ei riski supermodelli garderoobile teleekraani vahendusel hinda määrata.

Saade «Augustivalgus» on Eesti Televisioonis eetris 19. augustini ja reklaami kohaselt räägib euroreferendumi eel taasiseseisvumisajast. Igas saates peaks esinema üks Eesti ajaloos tähtis inimene.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee