Elu

Anders Tsahkna ja Virzinja Kotkas ei suuda olla hetkegi teineteiseta 

Kadi Viljak, 31. juuli 2003, 00:00
AMMENDE VILLA ROMANTIKA: Nii Tallinna abilinnapea Anders Tsahkna kui ka tema vastne elukaaslane Virzinja Kotkas kinnitavad, et Pärnu on armas puhkamise koht. Malle Kosk
Eile Tallinna linnavalitsuse suvepuhkuselt naasnud Anders Tsahkna õhkas viimasel puhkusepäeval õndsalt: «See oli mu elu parim puhkus!» Kogu tööst prii kuu veetis ta oma tõmmunahalise südamedaami Virzinja Kotkase seltsis.

Psühholoogia viimase kursuse tudeng Virzinja Kotkas (21) ning omal ajal viis aastat Tartus arstiteadust tudeerinud ja samas peagi õigusteadust lõpetav Anders Tsahkna (33) teavad teineteist juba aastaid, ent väga hästi vaid neli kuud.

Et abilinnapea isik on laialt tuntud ja tema temperamentse pruudi kohal-olek ei jää kunagi ega kusagil märkamata, on värskelt armunud aegsasti kokku leppinud, et kõrvaltvaatajate uudishimul suvenautimist häirida ei lasta.

Kuna Andersi esimene puhkusenädal läks – nagu tavaliselt – töö nahka, otsustati võimalikult kiiresti võimalikult kaugele põgeneda. Üheskoos otsustati troopilise kreooli rahvuskultuuri kasuks.

Kuidas Seišellidel oli?

V: Paradiis!

A: Paradiis jah. Türkiissinine meri, sametpehme vesi, palmid. Väga romantiline. Tegelikult hea koht mesinädalateks.

Kuna Anders ja Virsi esiteks elavad koos ja teiseks polnud see nende esimene ühine reis, pole õige öelda, et kaugel maal avastati n.-ö. teineteise tõelist palet.

A: (naerab) Lennukis oli küll hea vaadata, kas ikka saab pea toetada õigesse kohta. Ja kas on ruumi, et jalad kuskile ära pakkida. Virsi on fantastiline ja ennastohverdav reisikaaslane. Aga raske oli selles mõttes, et kuna kohalik rahvas on temperamentne, siis...

(Virsi itsitab kõrvalt: noohhh...)... tegid mehed Virsile väga palju silma. Pidin rakendama kaitsemeetodeid, et tast mitte ilma jääda. Teda võeti kohe nagu omainimesena. Ja siis mingi valge mees käib kõrval? Ei tea miks? Segab.

V: Ega sa neid ju ei seganud.

A: Jah, olin nende jaoks nagu õhk!

V: Olen tegelikult reiside suhtes hästi kapriisne olnud. On ennegi kutsutud, aga olen keeldunud: parem jätan reisil käimata, kui lähen vale inimesega. Aga see reis oli tõesti täiuslik – 100 protsenti õige inimesega koos.

Te ei jätnud vist ka Eestis ühtki suveüritust vahele.

A: Oleme arvatavasti igale poole jõudnud, aga eks suvel olegi Pärnu ja Saaremaa kaks põhikohta.

V: Tallinnas käisime küll ainult riideid vahetamas ja pesu pesemas. Uuesti kotid selga ja minek. Nagu Seišellidelt tulime, sõitsime nädalavahetuseks Pärnusse ja sealt edasi Kuressaarde – paariks päevaks sanatooriumisse.

Pärast nädalavahetust tervist turgutama?

Naeravad.

A: Jajah. Saaremaal oli kihvt asi, mida me varem kumbki teinud polnud – grossing. Tegelikult raviomadustega, kasutatakse taastusravis. Praktiliselt saab Matrixi trikke teha ja õhus saltosid. Virsi lendas väga ilusti – nagu väike ingel!

Kas need ühised 30 päeva on teile mõlemale elu parim puhkus?

V: Mulle kindlasti.

A: Jah, on küll. Ausalt öeldes on mul päris kahju tööle minna.

V: (naerab kõrvalt) Ütle ausalt, et sa ei suuda olla ilma minuta!

A: Jah. Ei suuda olla ilma sinuta. Aga õnneks piisab vaid peegliga ümber nurga vaatamisest, et näha, kus Virsi töötab.

Virsi töötab kõrgkooli kõrvalt Pärnu maanteel asuvas narkoennetuse kabinetis nõustamistelefonil 1707.

Kindlasti on teil tööasjadest huvitav rääkida (Anders ohjab abilinnapeana sotsiaalvaldkonda – toim.). Aga mis on see, mis teid koos hoiab?

A: Ülitugev emotsionaalne side. Oleme väga palju teineteist jälginud ja oskame näha sügavuti.

V: Teadsime teineteist juba ammu, vastastikune sümpaatia oli olemas, aga esimese sammu tegemine oli meile mõlemale väga raske ja nõudis tublisti otsustuskindlust.

Aga mis teid teineteise juures häirib?

V: Miski ei häirigi, sest pole sellist asja, millest me ei saaks omavahel rääkida.

A: Kokkulepe ongi, et kui miski häirib, tuleb see välja öelda. Sama soovitaks teistelegi. Muidu pinge kasvab ja mõnikord lükkab emotsioonid nii liikuma, et neid ei saa enam pidama. Ja teedki haiget inimesele, keda väga armastad. Me isegi mõtlesime avada internetisaidi «Kuidas hakkama saada».

V: Alapealkirjaga «Näpunäiteid naistele ja meestele».

Kuni internetisaiti veel pole, andke SL Õhtulehes kummalegi kolm näpunäidet.

V: Naistele? Kannatust. Tarkust. Ja veel kord kannatust. Üks tark mees ütles mulle kunagi, et ära kiirusta. Kõik tuleb, mis tulema peab. Ja nii ongi läinud.

A: Meestele võiks öelda: te olete kindlasti kõik tublid tegijad. Aga vaadake naiste puhul ka harmooniat. Kas ilu ja sisu lähevad kokku? Ja mille pärast naised teiega koos on?

Psühholoogiaõpingud on sinust 11 aastat vanema mehe silmis küpsusele ilmselt lisaboonuseks.

V: Raudselt. Arvan, et need on mind 180 kraadi muutnud. Olen hakanud rohkem end kõrvalt vaatama. Ja inimesi jälgima. Psühholoogia on andnud mulle väga sellise (mõtleb)... tugeva vundamendi.

A: Kogu suhtlus käib ikkagi vaimsel tasapinnal.

Aga seks?

V: Kümnepallisüsteemis või?

Virsi ja Anders lagistavad naerda, nad naeravad üldse hästi palju.

Koos: Turvaline ja 10 punkti.

Tulevikuplaanidesse kuuluvad siis kolm last ja kena pere?

A: Kaks. (paus) Täpselt nii on.

Lähiajal või?

V: (naerab). Me ei hakka kuupäeva vist andma.

A: (Virsile) Ära ütle jah.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee