Eesti uudised

Telekanalid peavad võitlust Urmas Oti pärast 

Katin Lust, 31. juuli 2003 00:00
KÜSIB 30 000 KROONI? SL Õhtulehe usaldusväärsete allikate andmetel küsib Urmas Ott ETVst iga saate eest 30 000 krooni puhtalt kätte.Foto: Fotomontaa˛
Samal ajal, kui valmistatakse ette telestaar Urmas Oti seitsmest saatest koosnevat sarja «Augustivalgus», käivad telekanalite vahel juba aktiivsed kõnelused tema järgmiste projektide asjus. Hoolimata sellest, et Ott küsib iga saate eest väidetavalt kuni 30 000 krooni.

Tallinnas Radissoni hotelli juures käivad hollywoodilikud helikopterivõtted. Filmitakse klippe Urmas Oti saate «Augustivalgus» tarvis. Saade on Eesti Televisioonis eetris 13.–19. augustini ja räägib euroreferendumi eel taasiseseisvumisajast. Igas saates esineb üks Eesti ajaloos tähtis inimene.

Ott küsib 30 000 krooni?

Riigitelevisioonile on Urmas Ott sedavõrd tähtis, et ETV ülekandebuss on plaanitud võttepaiga, hotelli SAS Radisson juurde kogu filmimise ajaks ning ülejäänud töödeks (nagu näiteks jalgpalli otseülekanne) on hangitud/renditud ülekandebuss naaberriigist Lätist.

SL Õhtulehe usaldusväärsete allikate andmetel küsib Ott ETVst iga saate eest 30 000 krooni puhtalt kätte. Kuna saade räägib suures osas ka peatsest euroreferendumist, tasub Oti kopsaka sissetuleku Euroopa Liidu Infosekretariaat.

«Urmas Oti palgast ma ei tea midagi,» teatas euroasjaajaja Hannes Rumm. «Meie andsime ETVle pool miljonit krooni, mis seal jagatakse saate tegijate vahel ise.»

Hoolimata sellest, et saatekülalised peaks valima rahvas, on läbirääkimisi peetud juba kolme tähtsa külalisega. Edgar Savisaar, Lennart Meri ja Erkki Nool astuvad teleekraanile 13.–20. augustini iga päev enne AK uudiseid. Saate toimetajaks on palutud õige pea Kanadasse keelt õppima suunduv Kärt Karpa. «Tegin juba kõik eeltöö ära. Koostasin ajaloolise kronoloogia aastast 1987 kuni tänaseni. Olen paika pannud mõned aimatavad saatekülalised,» poetab ta. Karpa sõidab keelekursustele sel laupäeval, tema tööd toimetajana jätkab noor reporter Tuuli Koch Eesti Päevalehest. «Oti saates on hea toimetaja olla. Tal on perfektne mälu,» ei karda Karpa Kochi esimese toimetamistöö pärast televisioonis. Saate produtsent on hiljuti D˛omolungmalt naasnud Raivo Suviste ja re˛issöör Kärt Karpa elukaaslane Villem Tarvas.

Kuigi Urmas Ott on tõenäoliselt üks Eesti kulukamaid teletähti, rebivad telekanalid tema näitamise nimel kõvasti.

SL Õhtulehe andmetel tahab Ott järgmisel telehooajal lisaks «Augustivalgusele» alustada uut saatesarja, mis on eetris kogu hooaja. Mitme allika väitel soovib Ott saadet teha Kanal 2s. Vahelüliks Oti ja Kanal 2 vahel on Raivo Suviste.

«Mul on nii Oti kui ka paljude teistega seoses igasuguseid mõtteid,» ei taha Suviste Oti projektist veel rääkida. Samuti keeldub vastamast Kanal 2 programmidirektor Olle Mirme.

SL Õhtulehele kinnitasid allikad, et Kanal 2st küsib Urmas Ott samuti kopsaka summa: iga saate eest 15 000 – 20 000 krooni.

Peale selle on SL Õhtulehele vihjatud, et Otiga tahab koostööd teha Kiur Aarma. Kui aga viimane kavatses staariga Hiiumaal kohtuda, siis Ott kohale ei ilmunud, väitsid allikad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee