Eesti uudised

«Augustivalgus» näitab rahvale tosinat Eesti elu edendajat 

Priit Liiviste, 4. juuli 2003, 00:00
Telestaar Urmas Ott intervjueerib augustis ETV ekraanil seitset inimest, kes 12 viimase aasta jooksul Eesti arengule eriti silmapaistvalt kaasa aidanud.

«Inimesi Euroopa Liidu pooldajateks ja euroskeptikuteks me jagama ei hakka,» lubab 13.–19. augustini ETV kanalil pakutava telesaate «Augustivalgus» produtsent Raivo Suviste. «Tegemist on tavalise telesaatega, mitte europropagandaga ja see on planeeritud tähistama Eesti taasiseseisvumis-aastapäeva 20. augustil.

Kuid leppida tuleb ka sellega, et paratamatult tõlgendatakse seda saadet nii või teisiti ka propagandasaatena. Samas politiseeritust me ei karda ja mida üldse nimetada politiseerituseks? Kõik meie ümber on tõlgendatav poliitikana - isegi sport.»

Kokku ligi 600 000 krooni maksva saatesarja pikkus pole hetkel veel täpselt otsustatud. «Lõplikku otsust me teinud ei ole, kuid kavade kohaselt saab ühe saate pikkuseks veidi üle tunni,» ütleb Suviste.

Juuli teisel poolel Eesti TVs jooksma hakkav saatesarja reklaam annab rahvale võimaluse aidata kaasa saatekülaliste valimisele. Lisaks poliitikutele oodatakse ka kultuuritegelaste, ärimeeste ja ka teadlaste nimesid, kes viimase tosina aasta jooksul Eesti Vabariigi edendamisse olulise panuse on andnud. Millistele teemadele saadetes keskendutakse, sõltub aga juba saatejuhist.

«Tegu on otsesaatega ning teemad valib Urmas Ott. Mingeid juhtnööre või ettekirjutusi me tegema ei hakka. Need seitse, kes saatesse kutsutakse, saavad igal juhul olema väljapaistvad inimesed, kes on Eesti elus olulist rolli mänginud.

Mina leian, et inimeste panus ei olene sellest, kas nad olid aktiivset näiteks 90date alguses või kõik need 12 aastat. Sama keeruline on hinnata seda, kas parem sportlane on see, kes on teinud ühe tipptulemuse või see, kes pika aja jooksul on saavutanud stabiilselt keskmiselt häid tulemusi. Seepärast olemegi otsustamise jätnud Urmas Oti teha».

Kas rahva, Urmas Oti ja saate produtsendi arvamused kokku lähevad, on Suviste hinnangul veel vara ennustada: «Rahva arvamust võib küll aimata, kuid kindlasti esineb ka ootamatusi. Tõenäoliselt jääb rahva valida kuus saatekülalist ning seitsmenda valib saatejuht Urmas Ott ise.»

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee