Eesti uudised

Erkki Kõlu pääses Guinnessi rekordiraamatusse 

Krista Taim, 20. juuni 2003 00:00
Eesti tuntuima anekdoodivestja tulemuse – 362 anekdooti tunni ajaga – registreeris ja kinnitas ametlikult Guinness World Records. Erkki Kõlu tegi rekordikatse mullu 10. augustil Põlvas.

Esimene katse pääseda rekordiraamatusse oli 1997. aastal, kui ta koos Valdo Jahiloga rääkis 61 tundi järjest anekdoote. Toona ei läinud asi arvesse, sest kestusrekordeid Guinness ei registreerinud. Seekordne ja üksinda tehtud kiiruskatse aga õnnestus ning eile tuli teade Londonist, et rekord on ametlikult registreeritud.

Mullu tunnustas Guinness World Records ametlikult eestlaste kiikingu rekordeid. Meeste üle võlli kiikumise rekord on 7.01 meetrit, mille püstitas tallinlane Andrus Aasamäe 2000. aastal. Seda tulemust kordas pärnakas Argo Linnamäe 2001. aasta suvel.

Naiste kiikingurekordi omanik on Kätlin Kink Viljandimaalt 5.86 meetriga, rekord pärineb 2001. aastast. Tegu on kümnenda kinnitatud eestlase Guinnessi rekordiga.

Spordirekorditest on Guinness World Records kinnistanud eestlastele veel Martin Kleini kõige aegade kõige kauem kestnud maadlusmatši ja Leonid Gulovi kõige kiirema aja ühepaadi 2000 meeri sõudedistantsil. Margo Uusoru ja Birgit Ulrichti nimele on registreeritud kiireim aeg naisekandmise võistlustel. Erika Salumäe nimele kuulub maailmarekord trekisõidu 500 meetri distantsil lendstardist.

Veel on eestlaste nimel kõige kõrgem legotorn, kõige kangem piiritus, Balti kett ja vanim Eurovisioni lauluvõistluse võitja.

«Guinnessi rekorditeraamat» ilmub oktoobris juba teist korda ka eesti keeles.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee