EESTI-LÄTI ÜHISPROJEKT: Mailis Rand ja Agris Repšs laulatati Suure-Jaani kirikus, kust hobukaarikuga läbi vihma Olustvere lossi pulmapidu pidama sõideti.Foto: Jaanus Silm
Jaanus Silm 20. mai 2003 00:00
Laupäeval laulatati Suure-Jaani kirikus eelmine haridusminister, praegune riigikogu keskfraktsiooni liige Mailis Rand ja Läti Vabariigi kodanik, advokaat Agris Repšs.

Pulmad peeti Eestis ja selleks tähtsaks sündmuseks olid kohale sõitnud ka mehe sugulased ning sõbrad Lätimaalt. Laulatuse viis läbi Tartu Ülikooli teoloogia akadeemia rektor Eenok Haamer, kes on ka Mustvee koguduse õpetaja. Just Mustvee koguduses käis Mailis Rand, 28, äsja leeris.

Eesti ühe tuntuma kirikuõpetaja muhe jutt oli nauditav ka kontvõõrastele, kes samal ajal juhuslikult kirikusse sattusid. Ebatavaline oli, et kirikulaulude vahele esitati moodsat muusikat. Kutsutud külaliste seas hakkasid silma Edgar Savisaar, Liina Tõnisson, Siiri Oviir, Enn Eesmaa ja teised avaliku elu tegelased.

Pulmapidu peeti Olustvere lossis. Enne pulmamaja järvetammil tõkestas värske abielupaari hobukaariku teed jäme kett. Kirves polnud peigmehe käele võõras tööriist ning jäme pakk sai kiiresti lõhutud. Oma saagi said traditsiooniliselt ka «köiemehed».

Oma tulevasega tutvus Mailis 1999. aastal Budapestis, kus koos õpiti Kesk-Euroopa ülikoolis. «Meie suhe Agrisega on rajatud väga tugevale intellektuaalsele baasile. Valmistusime koos eksamiteks, oleme veetnud palju unetuid öid erialaseid vaidlusi pidades jne. Nii sai sõprusest midagi enamat,» on Mailis Rand öelnud Kroonikale.

Pulmade järel kannab riigikogu liige nüüd nime Mailis Rand-Repšs.