PIMEDATE MEELEAVALDUS: Eile avaldas sotsiaalministeeriumi ees meelt mitukümmend nägemispuudega inimest, kellelt oli võetud sõidusoodustused ja 220 krooni võrra vähendatud sotsiaaltoetust. Üks meeleavaldaja oli kohale tulnud juhtkoeraga.Foto: Arno Saar
Eesti uudised
8. mai 2003 00:00

Pimedad nõudsid toetuse taastamist

Mitukümmend nägemispuudega inimest avaldas eile sotsiaalministeeriumi ees meelt, sest suurelt osalt pimedatelt on võetud sõidusoodustus ja 220 krooni võrra vähendatud sotsiaaltoetust.

Põhja-Eesti Pimedate Ühingu esimees Eduard Borissenko räägib, et eelmise sotsiaalministri Siiri Oviiri allkirjaga määrus muutis käesoleva aasta algusest sadade pimedate inimeste puude riigi silmis kergemaks. Senisest sügavast puudest sai raske puue, millega seoses vähenes pimedatele makstav sotsiaaltoetus ja kadus tasuta sõidu õigus.

Borissenko sõnul on pimedate ühing sel teemal ministeeriumile saatnud mitu kirja, kohtunud ministeeriumi ametnikega ja nõudnud endise olukorra taastamist, kuid siiani edutult. Seepeale otsustas ühing korraldada meeleavalduse.

Üleeile püüdsid sotsiaalministeeriumi ametnikud meeleavaldust ära hoida; nad võimaldasid selle korraldajal Eduard Borissenkol kohtuda värske sotsiaalministri Marko Pomerantsiga.

«Kui ma küsisin ministrilt, kuidas ta reageeriks, kui kõigi riigiametnike palkasid lihtsalt kümnendiku võrra vähendataks, siis ei osanud ta midagi vastata,» räägib Borissenko. «Täielik vaikus oli.»

Ta nendib, et ka eilsel meeleavaldusel ei saanud pimedad lubadust, et toetus taastatakse endisel kujul. Pomerants pakkus puuetega inimestele riigi abi töö saamisel. «See aitab meist väikest osa,» vastas pakkumisele Borissenko. «Kuid toetus puudutab kõiki pimedaid.»

Sotsiaalministeeriumi eest läksid meeleavaldajad Toompea lossi ette, kus kohtusid riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehe Mai Treialiga.