VOLLI ON KÄED, KSENIJA ON SILMAD: Vastuvõtul ei näe keegi Ksenijat ja Vollit sel moel seismas, nagu nad fotograafile poseerivad. Seansse viivad nad läbi enamasti vestluse käigus, kätega haiget puudutamata.Foto: Andres Treial
Uudised
29. märts 2003, 00:00

Maagid Ksenija ja Volli ajavad telefone hulluks

Enamik sensitiive tegutseb üksi. Erandiks on Ksenija ja Volli, kes sõbralikult jagavad väikest toakest mitmekorruselises majas. «Volli oskab inimesi aidata, mina näen selgelt,» teatab Ksenija. «Volli on minu käed, mina olen tema silmad.»

Ksenija ja Volli ei ole abielupaar. «Ei saa olla abielus, kui tuleb 24 tundi päevas tööd teha,» tõdeb selgeltnägija Ksenija. Kummaline paar väidab, et nad tunnetavad oma järgmiste külaliste tulekut ööpäeva jagu ette. «Natuke tundlikum ja kogenum inimene võib tajuda erinevaid asju. Meie näiteks tunneme inimeste valu ja tõbesid. Muidugi mitte füüsiliselt, aga tunneme energeetika korralagedust,» seletab Volli.

Justkui möödaminnes teeb Volli märkuse fotograafi valutavate jalgade kohta. Täpsustab asja Ksenijaga ning lisab, et parem jalg valutab rohkem. Fotograaf on hämmingus ning kinnitab öeldut.

Nõidumine, see on imelihtne

Ksenija tunneb ning rakendab vajadusel inimeste aitamiseks isegi vanaaegseid nõidumis-võlumiskunste. «Ma näen kohe ära, kuidas mingi asi on tehtud.» See pole raamatutarkus, kinnitab ta. Kuid mis see siis on? Ksenija ütleb, et talent. «Võlumise ja nõidumise raamatuid ju peaaegu pole. Nendes vähesteski on vaid kirjas, et nõiduda tuleb kindlasti öösel, mingil kindlal päeval, kindla tähtede seisu ajal. Raamatu kirjutaja ise teab, et seda kõike pole üldse vaja,» avaldab Ksenija. «See on keeruliselt seletatud sellepärast, et võhikud peaksid seda raskeks,» lisab Volli.

Samas usub Ksenija, et rahvatarkustena levinud maagilised toimingud võivad inimesi aidata. Näiteks soolatüügaste ravivõte, mil tuleb käsna hõõruda pooleks lõigatud õuna ühe poolega, see ära visata ning teine pool ära süüa. «Kui inimene mõtleb, et see on maagiline ja aitab, siis annab ta mõeldes alateadvusele impulsi see häda ära koristada,» pajatab Volli.

Mul hakkab kotis telefon helisema. Telefoniekraanil on araabiakeelsed kirjad – võimatu! Minu hämmingut nähes muigab Volli: «Neli-viis aastat tagasi kurtis üks naine, et tema uus telefon meie juures ei tööta. Aga mõnikord lähevad meie läheduses ka poe kassaaparaadid katki.»

Piiblitõed elu aluseks

Volli võrdleb elu siksakke liiklusega, kus kehtivad reeglid ehk liikluseeskirjad. «Kui reegleid rikud, saad vastu pead,» ütleb Volli.

«Kuid inimesed ei taha õppida. Nad ei taha õppimisele isegi mõelda. Kõike on kiiresti vaja. Ruttu tööle, koju, magama ja jälle tööle, koju, magama. Sõpru pole, vaenlasi ka mitte,» täiendab Ksenija kõrvalt.

Haiguste põhjused on meie kahtlastes motiivides, vales käitumises ja halbades emotsioonides. «Väliselt ei saa meile oluliselt kurja teha, kuid seest pole keegi kaitstud! Kui tahad või teed kellelegi halba, lööd ise enda immuunsüsteemi augu. Selle kaudu jõuab inimesse juba igasugune pahandus,» seletab Volli. «Inimese süda on nagu projektor, meie mõtted on nagu slaidid. Kui need on head – armastus, hellus, valgus –, pole inimesel mingeid piiranguid. Kahtlaste mõtetega tulevad mustad slaidid. Inimene kannatab, käib arstide juures, kes ei leia viga üles. Läheb sensitiivi juurde ja saab kuulda, et: «Karma – seda ei saa parandada».»

Haigus päästab, kadedus hukutab

«Üldiselt inimesed ei tea, mis haigus neid vaevab, on see tõesti füüsiline tõbi või tuntakse teise inimese haigust,» räägib Volli. «On palju neid, kes viivad oma tõve tundmused üle teistele. Ise tunnevad end hästi, kuigi seest võivad olla täiesti mädad. Teine käib pidevalt arstide juures, kuid arst ütleb, et analüüsid on korras. Samas kui inimene tunneb, et on haige, kulub kogu tema jõud tõve neutraliseerimisele. Ta ei suuda muust mõelda, kellelegi teisele liiga teha. Ta ei tee pattu ega pea selle eest ka hiljem vastutama. Haigus päästab inimese.»

Volli on nõus kirikuõpetajatega, kes taunivad kadedust. Ta toob näite mehest, kellel on ilus maja, uhke auto, kaunis naine. «Selles pole midagi halba, kui see on saadud ausa tööga. Sohi, vale ja varastamise abil on see aga kuradi pärandatud. Kuid kurat esitab ka arved. Kui lihtsameelne loll, kellel pole suurt pangaarvet ega maja, rääkimata autost ja ilusast naisest, hakkab rikast kadestama ja ihkab endale ka kõike seda, näeb kurat võimalust ühe kauba eest kaks tasu saada. Varanduse asemel hakkab kadetseja energia ja jõud kaduma.»

Tervise kaitsmiseks soovitavad maagid pidada lemmikloomi. Kassid on vampiirid, kes võtavad inimeselt maha negatiivse energia, koerad aga doonorid, kes toodavad halva energia heaks ja annavad hea inimesele tagasi. «Inimese energiaga on nii, et mida rohkem sa seda headusele annad, seda rohkem saad seda ka tagasi,» ütleb Volli. «100protsendiliselt saab end halva eest kaitsta see, kes kunagi ei räägi kellestki halba, kes ei mõtle teisest pahasti. Kui tegid pattu või solvasid, siis palu kohe andeks. Kui sind solvati või provotseeriti, siis andesta solvajale.»

Kuigi andestamine tundub raske, soovitab Volli seda siiski teha. Vastasel juhul tekib mõtetest halva inimesega ühendav kanal. «Hea energia asendub halbade emotsioonide-mõtetega, tekib stress ning jõud kaob,» hoiatab ta.

Ei tea, on see vestluse kõrvale rüübatud tee, mis suhkrutagi magus, või energiast paks õhk –miski hakkab kõhus keerama. Tuleb välja, et teevesi on toodud Kuremäe kloostrist, seega pühitsetud. Vett toovad Ksenija ja Volli ise. Lihavõttepühade ajal seisab maagidel taas ees teekond 100 liitri vee järele.

«Organism puhastub,» lohutavad nad tualeti poole tormajat. «Meie ei ole selleks midagi teinud.»

Kuidas hoida suhet ja iseennast?

Suhete mõjutamiseks valmistavad Ksenija ja Volli õnnetoovaid amulette. «Näiteks kui paneme üksiku naise ehtesse väikese programmi, näevad mehed teda seejärel naiselikumana, ihaldusväärsemana. Daamil pole muud vaja teha kui valida see õige,» räägib Ksenija.

Kui programmeeritud kivikest ei taheta, soovitab Ksenija valida amuletiks selline, mis tõesti väga meeldib. «Kivi justkui ütleks: ma olen su sõber, hakkame koos elama. Kui kivi ei meeldi, siis sellest kasu pole, kahju ka mitte. Kui seda pole spetsiaalselt kurjaks tehtud, on tema mõju neutraalne,» seletab ta.

Volli soovitab daamidel igal juhul ehteid kanda. «Kõik, mis inimese küljes läigib või ripub, on tema relv kurivaimude ja halbade inimeste vastu. Peegeldavad-läikivad asjad võtavad negatiivse impulsi enda peale. Paljud inimesed tunnevad seda intuitiivselt ning vahetavad lemmikehte teise vastu. Miks? Sest negatiivne energia peab ehtelt lagunema. Inimene ei tea seda protsessi, ta lihtsalt tunnetab: kas meeldib või ei meeldi,» pajatab Volli. «Puhastamiseks sobib ka soolvesi, milles lastakse ehteid – ilma vedrudeta! – mõni päev seista. Pärast tuleb leotusvesi minema visata ning ehe jooksva vee all loputada. Hästi sobib ka pühitsetud vesi.»