Uudised

Algab kohtuprotsess Sulev Luige tapjate üle  

8. detsember 1997 00:00

Tallinna linnakohtus algab täna protsess kolme asotsiaali üle, keda süüdistatakse näitleja Sulev Luige tapmises tänavu juunis.

Kohtu ette astuvad Erik Korol (27), Anna Puzakevitš (24) ja Vladimir Pervojed (30), keda süüdistatakse otseselt Luige tapmises. Peale nende astub kohtu ette Oleg Omeltšenko (32) süüdistatuna kuriteost mitteteatamises.

Uurija süüdistab kohtualuseid veel mitmes väiksemas kuriteos nagu vargus, kehavigastuste tekitamine ja huligaansus.

Korolit süüdistatakse veel tahtlikus raske kehavigastuse tekitamises ja kuritahtlikus huligaansuses. Pervojedi ja Omeltšenkot süüdistatakse võõra vara salajases varguses.

Korol, Puzakevitš ja Pervojed tapsid juuni lõpus Kadriorus elajalikult Eesti ühe andekama ja omapärasema näitleja Sulev Luige. Tapjad tunnistasid oma teo uurimise ajal üles. Tahtliku tapmise eest võib süüdimõistmise korral karistada kuni surmanuhtlusega. Kuriteost mitteteatamise eest näeb kriminaalkoodeks ette kuni üheaastase vabadusekaotuse.

Mõrva motiiviks on uurijate sõnul joomingu käigus tekkinud tüli. Vene keelt kõnelevad tapjad väidavad, et Luik jõi tüli tekkimise ajal nendega põõsaste vahel viina. Uurimisel leidis see fakt kinnitust, samuti ka see, et Luik läks ise joomarite juurde.

Seni pole teada, mis põhjustel pruukis kolleegide sõnul viimastel aastatel kaine olnud Luik tol ööl alkoholi. Erinevail andmeil aga tarvitas Luik ka viimastel aastatel alkoholi. Luige abikaasa on väitnud, et roimarid võisid tema mehele pärast tapatööd viina kurku kallata.

Uurijad on pidanud seda võimalust ebatõenäoliseks.

Politsei tabas Sulev Luige mõrvarid 17. augusti õhtul ja järgmise päeva pärastlõunal. Kinnipidamisel nad vastupanu ei osutanud. Tegemist on ilma kindla elu- ja töökohata inimestega.

Näitleja Sulev Luige noahaavadega laip leiti 29. juunil Tallinnas Kadriorus Mäekalda tänavalt tema kodu lähedalt.

Näitleja tapjaid otsis rekordarv politseinikke keskuurimisbüroost, keskkriminaalpolitseist ja Tallinna kriminaalpolitseist.

Luik lõpetas lavakunstikateedri 1976. aastal, aastail 1976-1988 oli ta Noorsooteatri ja hiljem Eesti Draamateatri näitleja.

Ta on mänginud paljudes filmides, teise seas "Hukkunud alpinisti hotellis", "Noorelt õpitud", "Vernandas", "Võlausaldajates" ja "Metskannikestes". Lisaks oli tal palju osatäitmisi teatrilaval. (BNS)