Eesti uudised

SL Õhtulehe ajakirjanikud said parima uudisloo preemia 

SLÕL, 19. veebruar 2003, 00:00
PARIMA UUDISE TEGIJAD: SL Õhtulehe uudisreporterid Krista Taim ja Eve Heinla paljastasid riigikogulaste priiskamise ja sahkerdamise ametikorterite üürimisel. Tiina Kõrtsini
Eesti Ajalehtede Liidu ˛ürii andis kuuendat korda välja aasta ajakirjandusauhinna parima uudis-, arvamus- ja olemusloo eest. Parima uudisloo kirjutasid SL Õhtulehe ajakirjanikud Eve Heinla ja Krista Taim.

10 000kroonise preemia pälvisid SL Õhtulehe ajakirjanikud Eve Heinla ja Krista Taim artiklisarja eest, mis käsitles riigikoguliikmete korterikompensatsioone («Kas ma pean 300 krooniga paadi alla minema?» jt).

Äramärkimist leidsid ka Postimehe ajakirjaniku Aivar Reinapi lood Eesti Energia plaanist lõpetada klientidelt sularaha vastuvõtt ja sama lehe ajakirjanike Argo Ideoni ja Toomas Sildami artikkel «Keskerakond teeb riigist propagandaturu».

Parima arvamusloo autor on Rein Raud, kelle sulest ilmus Eesti Päevalehes Ameerikat kritiseeriv artikliseeria («Ameerika vajab abi» jt). ˇürii tunnustas aga ka Äripäeva ajakirjaniku Aivar Hundimäe arvamusartiklit Eesti majandusarengust «Appi, majandus kasvab!» ning Postimehe ajakirjaniku Priit Pulleritsu kolumne Salt Lake City taliolümpiamängudest.

Parima olemusloo kirjutas Eesti Ekspressi ajakirjanik Tarmo Vahter. Ta käsitles nädalalehe lisas Reporter pealkirja «Kättemaks välisministeeriumis» all välisminister Kristiina Ojulandi ja ministeeriumi kantsleri Indrek Tarandi teravaid suhteid.

Tugevaks peeti ka Eesti Ekspressi üheksa autori ühistööd «Kristina pahad päevad», mis rääkis Kristina Šmiguni ekslikult positiivseks osutunud dopinguproovile järgnenud päevadest ning Postimehe autori Mai Vöörmanni ravimiäri politiseerimisest jutustanud artiklit «Ravimiäri eduretsept».

Iga kategooria võitja saab 10 000kroonise preemia lehetoimetuste loodud fondist.

Preemiad määranud ˛ürii koosnes 10 meediaeksperdist ja ajalehe peatoimetajast. Sinna kuulusid Tiit Hennoste, Priit Hõbemägi, Tiina Kaalep, Urmas Klaas, Väino Koorberg, Igor Rõtov, Katrin Streimann, Tarmu Tammerk, Sulev Valner ja Peeter Vihalemm.

Eelmisel nädalal võitis Eesti Ekspressi ajakirjanik Mihkel Kärmas pressipreemia võistlusel uuriva ajakirjanduse auhinna.

Pressipreemia võitjaid autasustatakse 25. veebruaril Tallinnas Kiek in de Köki tornis, kus avatakse kolmandat korda ka aasta pressifotonäitus.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee