Eesti uudised

Kõhus kokaiinikapsleid vedanud kuller suri 

Siim Saidla, 3. jaanuar 2003, 00:00
NARKOKULLERITE KAVALUS: Kokkupressitud kokaiin pakitakse kapslitesse või kilekotidesse ning viiakse üle piiri seedetraktis.Foto: Arhiiv
Iirimaal suri Eestist pärit 19aastane narkokuller Maksim. Ta oli kilo kokaiini alla neelanud ja püüdis meelemürki enda ihus Lõuna-Ameerikast Euroopasse toimetada.

Iirimaa ajalehtede andmetel neelas Maksim laupäeval Peruus enne Amsterdami lennukile asumist alla 94 kokaiinikapslit. Lennukis hakkas tal halb.

«Arvatavasti hakkasid kapslid lekkima,» sõnab toksikoloog Heino Noor. Tema sõnul tekitab tavaliselt nina kaudu manustatav narkootiline aine soolestikku imendudes süvenevat südame- ja vereringe puudulikkust.

«Kokaiini nuusutades on esiplaanil mõnu ja eufooria,» räägib Noor. «Kui ta seda üldse tundis, siis väga lühikest aega.»

Noor pakub, et mõnu asemel tundis Maksim ebamugavat südame puperdamist, ta võis oksendada või minestada. Suurtes kogustes vereringesse jõudes võib kokaiin tekitada ka krampe ja süljevoolust, kuid teadvus ei kao niipea.

Maksim tunnistas, et neelas narkootikume ja lennufirma KLM õhusõiduk tegi hädamaandumise Iirimaal Shannoni lennuväljal. Ta viidi kohe haiglasse.

«Arvestades, et ta elas veel tunde, oleks ta pidanud olema intensiivraviga päästetav,» hindab Noor, kelle sõnul on vastumürk olemas.

Iirimaa regionaalhaigla arstid ei suutnud siiski Maksimi elu päästa. Ta suri järgmisel hommikul.

Politseiameti pressiesindaja Indrek Raudjalg ütleb, et Maksimi Narvas elavatele vanematele on poja surmast teatatud. Maksimil oli Eesti kodakondsus. Tema alaliseks elukohaks nimetab politsei Narvat. Ülehomme oleks ta pidanud 20. sünnipäeva.

«Tal on olnud politseiga kokkupuuteid,» ütleb Raudjalg, kuid ei ole nõus täpsustama, seoses millega.

Läbivaatus pärast surma näitas, et Maksim oli alla neelanud 94 kokaiinipastakapslit. See on narkootikumi eriti tugevatoimeline ja mürgine variant.

Eesti Päevalehe andmeil oli tegu ülipuhta 80protsendilise kokaiiniga, mida oleks tänaval müümiseks umbes neli korda lahjendatud. Lõuna-Ameerikast tõenäoliselt umbes 50 000 krooni eest hangitud kokaiini väärtus oleks Eesti turul hulgihindade järgi 800 000–900 000 krooni. Doosidena müües oleks koguse väärtus kuni 1,5 miljonit krooni.

Iiri politsei kahtlustab, et Maksim tegi üle Atlandi ookeani kulgevaid narkoreise regulaarselt. Seekordne partii oli mõeldud Hispaania turule.

Samal teemal

21. mai 2018, 15:47
India politsei eemaldas naise kõhust 106 kokaiinikapslit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee