Eesti uudised

Püksid püünel maha 

Kadri Jakobson, 31. detsember 2002 00:00
TÖÖTUD TEEVAD STRIPPI: Rakvere uuslavastuses «Täismäng» otsustavad viis töötuks jäänud meest striptiisiga leiba teenida. Näitlejate sõnul pole kehapaljastamine laval sugugi kerge ning seetõttu oli näitlejaid, kes pakutud rolli vastu ei võtnud.
Esimest korda eesti teatriajaloos jätavad viis täisjõus Rakvere teatri meesnäitlejat selga vaid aadamaülikonna ning vallutavad publiku jaanuaris esietenduvas uuslavastuses «Täismäng» pesuehtsa striptiisiga.

«Ma ei saa öelda, et kõik oleks võtnud seda rolli rõõmu ja rahuga, sest olgem ausad – tegemist on siiski kurioosumiga,» tunnistab Rakvere teatri peanäitejuht, jaanuaris esietenduva skandaalse lavastuse «Täismäng» üks osatäitjaid Üllar Saaremäe.

Komöödias, kus näitlemise kõrval striptiisi näha saab, julgevad peale Hendrikut kehastava Üllar Saaremäe oma mehelikke kehailusid paljastada ka neli ülejäänud osatäitjat – Eduard Salmistu, Tarvo Sõmer, Hannes Prikk ja Toomas Suuman.

Küsimusele, kuhu maani Rakvere teatri etenduses viie mehe striptiis küündib, vastas Saaremäe muigega: «Ei hakka rohkem ütlema, kuid pealkiri ütleb ära – täismäng,» ütles Saaremäe.

Saaremäe tunnistab, et paljana laval olla pole sugugi kerge. «See on näitleja professionaalsuse tingimus, et tõrked tuleb suuta eneses maha suruda. Samas on näitlejal õigus rollist loobuda, kui see ei ole kooskõlas tema eetiliste ja seksuaalsete tõekspidamistega. Ei hakka nimesid nimetama, kuid mõni osatäitja on just seepärast rollist loobunud. Kuid see on nende vaba tahe,» ütles Saaremäe.

«Eks neid porgandeid on ennegi laval ludinud, kuid et viis meest ühisel jõul ja ühise eesmärgi nimel striptiisi teevad, on eesti lavalaudadel esmakordne,» sõnas Saaremäe. «Et me ise ega ka tegelased pole mingid chippendalesid, vaid tegemist on täiesti lihtsate meestega meie keskel, seda naljakam asi on. Need kotkad üritavad oma oskuste ja võimaluste piires sedasama, mis Chippendales teeb. Endal on seda teha väga lõbus ja loodame, et see saab olema ka publiku magnet.»

17. jaanuaril esietenduva skandaalse lavastuse «Täismäng» idee pärineb Wendy Holdeni romaanist «Full Mounty», mille järgi on vändatud film ning kirjutatud ka muusikal. Fr. Echrenbuschi nime all varjus olev dramaturg on kohandanud «Täismängus» aset leidvad sündmused tänapäeva Eesti oludesse.

«Situatsioon on meie praeguses varakapitalistlikus ühiskonnas sama mis edukal Inglismaal või Ameerikas. Mehed jäävad töötuks ja põhjuseid on mitu – vanadus, tehas suleti või lihtsalt ei saadud tööga hakkama. Kõik mehed on eri olukordades – kes elab emaga koos, kes ei julge naisele öelda, et on töötuks jäänud, kellelt ähvardatakse võtta poja hooldeõigus. Neil vaestel meestel ei jää muud üle kui striptiisi tegema hakata,» rääkis Saaremäe.

Hendriku nimeline mees on kogu striptiisiidee autor. «Ta elab naisest lahus, kes ähvardab talt võtta 10aastase pojaga kohtumise õiguse,» seletas Saaremäe. Ta lisas, et tema teatritöö jooksul on «Täismäng» üks väheseid lavastusi, mille vastu huvi on juba enne lavale tulekut äärmiselt suur.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee