Elu

Eve Kivi armuelu Venemaal veerandmiljonilises tiraa˛is 

SL Õhtuleht, 17. detsember 2002, 00:00
EVE KIVI JA DEAN REEDI SUHTED PIDASID VASTU 17 AASTAT: «Kahjuks ei lubanud Nõukogude võim mul temaga abielluda,» ütleb Kivi fotoallkirjas. Repro
Nõukogude filminäitleja Eve Kivi ja sotsialistliku folklaulja Dean Reedi 17 aastat kestnud armuelu on keskne teema Kivi intervjuus Venemaa ajakirjale Ajaloo Karavan. Eve Kivi lugu laiub ajakirja neljakümnel leheküljel, seda on ohtralt illustreeritud fotodega filmidest, milles Kivi kaasa teinud.

Eve Kivi ja Dean Reedi romaan sai alguse 1971. aastal. Nad kohtusid salaja Moskvas ja välismaal. «See oli väga raske aeg,» räägib filmidiiva. «Meid püüti teineteisest võimalikult lahus hoida.»

Just Kivi pärast lahutas Reed abikaasast, kes oli kommunistliku Saksamaa tippjuhi Erich Honeckeri sugulane. «Meie suhted kestsid seitseteist aastat. Dean Reed tegi mind kõige õnnelikumaks ja kõige õnnetumaks inimeseks maamunal. Paraku ei lubanud Nõukogude võim meil abielluda» räägib Eve Kivi kooselust Dean Reediga, kelle surma üle laiutab tänaseni saladusevari.

Lisaks Reedile tulevad kõneks ka teised Kivi mehed ja armukesed, aga kas või selline fakt, et «Viimne reliikvia» oli näiteks Itaalias ja Ladina-Ameerikas keelatud.

Kuukirja Ajaloo Karavan annab välja kirjastus 7 Päeva ja selle tiraa˛ on üle 300 000.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee