Uudised

Lembit Rajala noppis väravaid ja kaarte  

22. november 1997, 00:00

INDREK PETERSOO

Jalgpallur Lembit Rajala mängis lõppeval aastal Soome teise divisjoni lõunatsooni kuuluvas Ahvenamaa klubis Mariehamni IFK. Endine Eesti koondise ning Tallinna FC Flora ründaja lõi liigamängudes 12 väravat.

Meistrivõistlusi suhteliselt nõrgalt alustanud Mariehamni IFK lõpetas hooaja turniiritabeli viiendal astmel. 22 mänguga koguti 30 punkti. Tsooni parim oli Helsingi klubi FC Atlantis.

Lembit Rajala lõi teise liiga kohtumistes 12 väravat, kuid see arv võinuks ehk olla märkimisväärselt suurem. Nimelt pidi eestlane rohkete hoiatuskaartide pärast koguni kuus mängu vahele jätma. Juba oma debüütmatšis nägi Rajala kohtuniku käes punast eemaldamiskaarti...

Rajala jääb Ahvenamaal veedetud aastaga rahule. "Sain küllaltki palju mängida" lausub mees tagasihoidlikult.

Pärast pika hooaja lõppu naasis Rajala kodumaale ning osales FC Flora korraldatud jalgpallinädalate raames Viljandi Tuleviku ridades mitmes sõpruskohtumistes.

Jaros löögile ei pääsenud

Pärast eelmise hooaja Eesti meistrivõistluste sügisringi lõppu siirdus Lembit Rajala koos meeskonnakaaslaste Toomas Kallaste ja Meelis Lindmaaga FC Florast Soome lahe põhjakaldale õnne otsima.

Eesti kolmiku oskusi testis Soome kõrgeimasse divisjoni ehk Veikkausliigasse kuuluv Pietarsaari FF Jaro. Ülevaatuse põhjal pakuti lepingut vaid Kallastele. Kontraktist Rajala ja Lindmaaga klubi huvitatud ei olnud.

Lembit Rajala peab Jaro juhtkonna põhjendust, miks lepingut ei sõlmitud, imelikuks. "Jaros mängib kaks venda Jussilat. Mulle väideti, et Jaro mängib edukalt vaid siis, kui mõlemad vennad pallimurul jooksevad. Et aga minu positsioon oleks tõenäoliselt ühe Jussila omaga kattunud, ei soovitud minuga lepingut sõlmida."

Tulevik või Soome

Tulevikuplaanid on Rajalal veel lahtised. "Midagi kindlat ei oska veel öelda. Üks võimalus peaks olema Viljandi Tulevik. Samas on ka Jaro esitanud soovi minu vormi uuesti vaadata," selgitab Rajala.

Rahvuskoondise eest 26 maavõistlusmängus platsil käinud ning kaks väravat löönud Rajala on praegu Flora ja koondise peatreeneri Teitur Thordarsoni pilgu alt väljas. Kuid loodetavasti mitte jäädavalt.

"Koondise tase on tõusnud. Thordarsonil on võimalus valida mitme hea ründaja vahel. Seega tuleb uue võimaluse saamiseks ennast kõige paremast küljest näidata ning kõvasti tööd teha," on Rajala kindel.

GUNNAR VAIDLA foto

Lembit Rajala lõi Soome teise liiga kohtumistes 12 väravat.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee