Eesti uudised

Miljonikäimla tellinud ametnikke ähvardab vanglakaristus 

Siim Saidla, 23. oktoober 2002, 00:00
ÜLIKALLIS: Toompeal asuva käimla rajamine maksis 2,3 miljonit krooni. Süüdistuse järgi kuulutasid Tallinna kommunaal-ameti töötaja ja Tallinna Teede ASi töötajad selle rajamiseks välja vale riigihanke, tellides ostmise asemel käimla ehituse.Foto: Tiina Kõrtsini
Keskkriminaalpolitsei esitas kahele Tallinna Teede ASi töötajale ja ühele Tallinna kommunaalameti ametnikule süüdistuse Toompeale ülikalli käimla rajamise kriminaalasjas. Kohus võib neid süüdimõistmise korral karistada rahatrahvi või vangistusega kuni kolm aastat.

Politsei süüdistab Tallinna Teede ASi arendusdirektorit Roland Sumret ja tootmisosakonna juhatajat Margus Kuusmanni ning kommunaalameti ehitus- ja järelevalveosakonna juhatajat Kaupo Raadikut ametiseisundi kuritarvitamises.

Politseiameti pressiesindaja Kadri Palta sõnul saab lähiajal sama süüdistuse ka kolmas Tallinna Teede ASi töötaja.

Süüdistuse järgi kuulutasid Tallinna kommunaalameti töötaja ja Tallinna Teede AS töötajad käimla rajamisel välja vale riigihanke, tellides käimla ostmise asemel selle ehitamise. Kuna riigihanke seadus võimaldab ehituse tellimisel suuremat vabadust, andis selline käik süüdistatavatele võimaluse pidada läbirääkimisi vaid ühe firmaga. Palta sõnul ei selgitatud riigihankega seega välja parima pakkumise tegijat, vaid korraldati fiktiivne riigihange, et sõlmida leping Rootsi firmaga, kelle hinnapakkumine oli juba varem heaks kiidetud.

Tallinna prokuratuur algatas Tallinna Kesklinna endise vanema Siim-Valmar Kiisleri avalduse põhjal 2,3 miljonit krooni maksnud käimla rajamise asjaolude uurimiseks kriminaalasja juba jaanuaris.

BNSi teatel esitas Kiisler prokuratuurile ka dokumendid, mis näitavad, et kommunaalametnikud tellisid tualeti Rootsi firmalt Danfo AB ilma riigihanketa ning vormistasid tagantjärele fiktiivse hanke. Tallinna linnajuhid otsustasid käimla rajamise eest määrata jaanuaris distsiplinaarkaristuse kommunaalameti juhile Ain Valdmannile, vähendades ta palka aastaks kolme astme võrra - 18 700 kroonilt 15 000 kroonile. Karistuse ajal ei saa talle ka maksta preemiat ega puhkusetoetust. Tallinna linnavalitsuse sisejuurdlus selgitas, et tegu oli ilmselge raiskamisega, millest olid teadlikud nii Kiisler kui ka kommunaalamet.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee