Eesti uudised

Võru linnavolikogu liige Jüri Kaver paiskus autoga üle katuse 

Siim Randla, 5. oktoober 2002, 00:00
SAI KANNATADA: Võru linnavolikogu liikme Jüri Kaveri Citroėn kaotas ebaõige sõidukiiruse tõttu juhitavuse ja käis üle katuse. Masin sai üksjagu kannatada.Foto: Maidu Jaason
Võru linnavolikogu liige Jüri Kaver paiskus ööl vastu neljapäeva autoga üle katuse, murdis õlavarreluu ning vigastas nägu.

Endine riigikogu asendusliige Jüri Kaver sattus oma Citroėniga õnnetusse Võrumaal Kose alevikus Võru-Verijärve tee 4. kilomeetril. “Jüri Kaveri auto kaotas ebaõige sõidukiiruse tõttu juhitavuse, paiskus vasakule poole teevalli ja sealt üle katuse,” rääkis Võru politsei kriminaalosakonna juhtinspektor Anti Paap SL Õhtulehele. Paabi sõnul võis Kaveri auto kiirus olla lohisemisjälgede järgi 90-100 km/h, lubatud piirkiirus on sel lõigul 70 kilomeetrit tunnis.

Näo lõikehaavadega ja vasaku õlavarreluu murruga Jüri Kaver viidi Võru haiglasse, kus arst on märkinud: mehel on joobetunnused. Kaverilt võetud vereanalüüsi vastus saabub järgmisel nädalal ning siis saab öelda, kas ja kui suures joobes ta oli, ütles Anti Paap.

Võru politsei alustas juhtunus väärteomenetlust liiklusseaduse paragrahvi järgi, mis puudutab liiklusõnnetuse põhjustamist ning mille eest võib karistada kuni 18 000-kroonise trahvi või arestiga.

Politsei pole veel Jüri Kaverit üle kuulanud, sest ta viibib praegu vigastatuna Tartu Maarjamõisa kliinikus. “Kui terveneb, kutsume ta politseisse,” lubas juhtinspektor Anti Paap eile SL Õhtulehele.

“Ma ei salga, et olin joonud kruusi hõõgveini.”
Ainus inimohver Citroėni kokkupõrkes teepervega lamas eile Tartus Maarjamõisa kliiniku traumatoloogiaosakonna palati aknaaluses voodis üsna ebakaubandusliku välimusega - nägu marraskil ja verevalumites, vasak käsi kipsis.

Veel ennelõunal olid tohtrid hoidnud Jüri Kaverit teadmises, et läheb operatsiooniks. Õhtupoolikuks olid tuuled pöördunud. Kaver: “Doktor ütles, et otsustab esmaspäeval, kas tuleb opp või pääsen kipsiga. Kõik sõltub sellest, kui palju luu kildudeks on.”

Mis teie auto ja teiega siis öösel juhtus?

“Juhtus, et sõitsin teelt välja. Ilmselt jäin magama. Kell oli juba üsna palju, kui viimaselt koosolekult tulema pääsesin.”

Teie liikumissuuna järgi otsustades ei sõitnud te koju.

“Sõitsin oma aiamaale. Kraan oli jäänud lahti, aga öö läks külmaks. Sõitsin vett kinni keerama, et see voolikus ära ei külmaks. Ega ma õieti midagi mäleta. Avastasin enda alles kiirabiautos.”

Arst pani kirja, et teil olid joobetunnused.

“Seda on mul enne vereanalüüsi vastuse saamist raske kommenteerida, aga ma ei salga, et olin tol päeval joonud hõõgveini. Kahtlen, kas mul avariihetkel enam joovet oli. Arvan, et ei olnud, eks ekspertiis otsustab.”

Kõik algab teadagi joodud kogustest. Kui suur see oli?

“Paar tundi enne käisin sõbra pool, keda polnud pikka aega näinud. Ajasime juttu. Tundsin, kuidas külm kontidesse poeb. Võtsin, nagu seda pakutakse, ühe savikruusitäie. Mõtlesin, see üks tass ei tee pika istumise peale midagi. Ise ma ei tundud, et purjus oleks olnud - muidu poleks ma rooli istunud.”

Nii et olete kindel, et ekspertiisivastus ei räägi järgmisel nädalal midagi rohkemat?

“Ainus, mida analüüs saab näidata, on, et olin joonud kruusitäie hõõgveini. Kui tõsine asi hõõgvein on, ei tea, ma ei ole suurem viinamees. Joomise ja avarii vahe oli pikk. Ma ei saa kätt südamele panna ja öelda, et olen täiesti puhas. Hea oleks, kui saaksin seda teha, aga teisalt... Eks inimesed ikka sõida autoga teelt välja. See pole patutegu, mida ma peaksin varjama.”

Ilmselt pingutasite kiirusega üle. Seal on 50 km/h ja 70 km/h märk.

“Tee on mulle hästi tuttav. Tavaliselt olen seda sõitnud mõistlikkuse piires, kõige rohkem kümme üle, nii et ei usu, et seekord oleks olnud teisiti.”

Andrus Esko

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee