Maailm

Kõne satelliittelefonilt reetis tippterroristi 

Aadu Hiietamm, 16. september 2002 00:00
Foto: Reuters
Ameerika Ühendriike saatis võitluses terrorismiga esimene suurem edu, Pakistani sadamalinnas Karachis vahistati Jeemenist pärit Ramzi Binalshibh (30, pildil), kelle tabamise eest pandi eelmisel sügisel välja 25 miljonit dollarit.

Väidetavalt vastutas Ramzi Binalshibh terrorivõrgustiku al Qaeda kogu logistika eest. Ta organiseeris terroristidele kortereid, raha ja lennukipileteid.

Mees tunnistas veel enne vahistamist telefonitsi ühele ajakirjanikule antud intervjuus, et just tema organiseeris terrorirünnaku Maailma Kaubanduskeskusele New Yorgis. Ta pidi ka ise ühes mullu 11. septembril Kaubanduskeskust ramminud reisilennukis kaasa lendama, kuid USA ei andnud talle sissesõiduviisat.

Ajakirjanduse andmetel reetis tippterroristi satelliittelefon, mida ta kasutas ja mida Pakistani salateenistuse eksperdid ja USA Luure Keskagentuuri spetsialistid pealt kuulasid

Ajalehe The Washington Post teatel võeti Ramzi Binalshibh 11. septembri öösel kinni une pealt. Mitu teist allikat on aga väitnud, et vahistamisele eelnes äge tulevahetus, sest koos Ramziga oli korteris varjul veel 11 terroristi. Tulevahetuses sai vähemalt kaks terroristi surma ja kuus politseinikku haavata.

Tippterroristi korterist leidis politsei satelliittelefoni kõrval ka sülearvuti ja mitu CDd Osama bin Ladeni kõnedega.

Ramzi Binalshibhi arreteerimisest teatasid Pakistani võimud alles laupäeval.

Eile viibis Binalshibh endiselt Pakistanis, kus salateenistused teda üle kuulasid. Mehe väljaandmist taotleb USA kõrval ka Saksamaa, kelle võimud teda samuti alates eelmisest sügisest rahvusvaheliselt taga otsisid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee