JAGASID ÕRNUSI: Arnold Oksmaa vannub, et on olnud telerist tuntud linnanõuniku Urmas Liivi (alumisel pildil) armuke. Urmas Liiv väidab, et kuulsusjanulise noormehe jutt on otsast lõpuni vale.Foto: Arno Saar
Kadi Viljak 29. august 2002 00:00
Arnold Oksmaa pihtis Uuno raadio otse-eetris, et tal on alaealisena olnud suhe endise telediktori, praeguse linnakantselei nõuniku Urmas Liiviga. “See sai lihtsalt nii, huvi pärast, tehtud,” väidab Oksmaa.

“Teadsin, et ta soovib minuga magada,” paljastab Oksmaa oma meilis SL Õhtulehele. Urmas Liiv lükkab Arnoldi jutu ümber: “Ausalt öeldes ei suhtu ma väga tõsiselt kellegi Arnold Oksmaa väljaütlemisesse, usun, et ükski mõtlev inimene ei tee seda samuti.”

Kuid Oksmaa jätkab paljastamist.

“Lõpuks ta solvus, kui küsisin, kuidas talle meeldis või kas ta jäi minuga rahule. Mulle oli see kui kogemus, aga ta hoopis solvus, et olin uudishimulik,” kirjutab Oksmaa, kes vastuseks Uuno raadio saatejuhi Rauno Märksi palvele kuulajatele täpsustada, mida tele-Urmas temaga tegi, rääkis eetris otsesõnu “panemisest”.

Arnold andis mõista, et ta oli toona tuntud uudistediktorile igati võrdne seksipartner. Nii otsene vastus pani isegi saatejuhi ohkima.

“ Noh, nii ta on,” nendib Arnold oma raadiojuttu täpsustades SL Õhtulehele. Teda ei häiri violetse alatooniga kuulsus, pigem vastupidi.

Oma paari aasta pagaripoisi staatusest on kuulsust janunev nooruk loobunud. Ta kolis Viljandisse üürikorterisse ja pühendub nüüd muusikukarjäärile. “Elan ühes üürikorteris, kuna Tallinnas muutus elu keeruliseks. Pidin elukohta vahetama. Pealegi on siin kergem lavaliikumisproove teha,” kirjutab Oksmaa SL Õhtulehele.

Polnud ühe öö suhe

Oksmaa kinnitas SL Õhtulehele, et tutvus Urmas Liiviga 1997. aasta suvel, kui ta Raekoja platsi välikohvikus kelneriametit pidas. Liivi teati siis “Aktuaalse kaamera” uudistelugejana. Oksmaa rõhutab, et tol ajal oli tal parasjagu käsil suhe Joel Steinfeldtiga ja ta elas Joeli pool. Selle, et just tema tuntud telediktorile silma jäi, paneb noormees oma erilisuse arvele.

Ühel õhtul pärast tööd teel koju, kell võis Arnoldi sõnul kuskil kümme olla, hõiganud Liiv ta Viru tänaval enda juurde. Et mis sa täna õhtul teed? Läheks istuks kuhugi?

“Teadsin, et ta tahab minuga magada, sest olime sellest varem juttu teinud,” kinnitab Oksmaa ja kirjeldab Liivi korterit Lasnamäe külje all, mis oli suur ja kus oli hämmastavalt suur teler nurgas.

Liivi pakutud napsist olevat Oksmaa siiski keeldunud. “Ta kutsus mind enda poole Lasnamäele. Pakkus juua. Alkoholist ma keeldusin, sest ega see mulle hästi ei mõju,” räägib Arnold, selgitades, et kuna Urmas keeldub tõde tunnistamast, siis peab ta ennast kaitsma.

Muid märkimisväärselt suuri asju Arnoldile tele-Urmase korteris silma ei hakanud. “Korter oli ka väga suur. Ta tegi seal äsja remonti, vahetas aknad ära. Vabandas veel segaduse pärast,” mäletab Oksmaa Uuno raadios kõneldes.

Liiv: Arnold valetab

Praegune Tallinna linnakantselei nõunik Urmas Liiv saadet ise ei kuulnud, kuid kinnitab SL Õhtulehele, et Oksmaa avameelne raadiopihtimus olevat otsast lõpuni vale.

“Arnold Oksmaa? Ooiiii, kahjuks ma ei tunne Arnold Oksmaad,” venitab Liiv ja pakub, et ehk on teda kellegagi segi aetud. Tema tutvusringkonnas olevat vaid üks Arnold, ja see pole kindlasti Oksmaa.

Küll aga klapib Oksmaa seksipihtimuses tõik, et Urmas Liiv elab Lasnamäel. Kui jutt kohtumispaiga suurele televiisorile läheb, muutub Liiv pahuraks. Linnanõunik kinnitab kategooriliselt, et teab kuulsate meesarmukestega eputavat lauljat ja tema karjääri ainult ajakirjanduse kaudu.

“Aga kui ta peab konkreetselt silmas mind, siis ma kahtlustan küll, et see pole väga kena lugu. Kardan siiski, et ta ajab mind kellegagi segamini. Neid inimesi on üsna palju tekkinud, kes püüavad teiste inimeste arvel kuulsaks saada. Seda on mu teles töötamise kümne aasta jooksul küllalt juhtunud. Aga, noh, kui ta nüüd niisuguseid väiteid loobib, siis ma ei tea...,” jääb Liiv mõtlikuks.

Lubab asja uurida

Kuna Urmas Liiv pole oma kõrvaga kuulnud, mida Arnold raadios täpselt väitis, ei tea ta ka arvata, kas panna edev nooruk oma sõnu sööma või vabandama. “Eks ma üritan kuidagi kuulata. Aga inimene ei saa ju rääkida asjadest, mida pole olnud,” ei taha linnanõunik siiski uskuda, et just tema Arnoldi järjekordse seksipihtimuse peakangelane on.

Teema ärritab Liivi üha rohkem ja ta katkestab telefonivestluse. Palub siis saata meili.

Lõpuks helistab ise tagasi: “Minu jaoks ei ole see fakt. Kui mul töö kõrvalt jääb vaba aega, siis ma tegelen selle küsimusega.”