Eesti uudised

Vabaduse puiestee torustikku pole veel panema hakatudki 

Tõnis Erilaid, 26. august 2002, 00:00
Linnavalitsus kinnitab, et Vabaduse puiestee asfalteerijad tagavad juurdepääsu muusikakeskkoolile ja Pääsküla gümnaasiumile. Kuid tänavune suurim tee-ehitusprojekt Tallinnas ei pruugi tähtajaks valmida.

Septembri alguseks saab linna säästva arengu ja planeerimise ameti kinnitusel üks pool Vabaduse puiestee renoveeritavast osast täielikult valmis. “Kooliaasta alguseks on liiklus kogu ulatuses uuele teepoolele tõstetud,” ütleb osakonna juhataja Jüri Helila.

Kuid abilinnapea Toivo Ninnas möönab, et Tallinna Vesi on hädas sademeveetorustiku rajamisega. See väga suuremahuline töö on takerdunud.

“Nad peavad töö alustamisega kiirustama,” ütleb Ninnas ja meenutab, et mullu renoveeritud lõik uputati esimese suurema sajuga üle. Linnavalitsus väidab, et veefirma jättis siis torustiku ja pumbajaama ühendamata. Praegu aga seab Tallinna Vesi Vabaduse puiestee 4,5 kilomeetri pikkuse renoveeritava lõigu valmimise enne lume tulekut üldse ohtu. “Nii suurt tee-ehitusobjekti pole linnal varem olnudki,” on Ninnas öelnud ning läbikukkumine ei ennusta linnavalitsusele head.

Vabaduse puiesteed renoveeritakse tänavu Valdeku tänava ristmikust kuni lõpuni - ristumiseni Pärnu maanteega Pääskülas. Seni Jannseni poe juures märgatavalt kitsenenud puiestee peab saama neljarealiseks peamagistraaliks, millel on ka varasemast laiemad kõnniteed. Puiesteele paigaldatakse hulk uusi foore ja täielikult uuendatakse valgustus. Asfalti pannakse 83 000 ruutmeetrit sõiduteele ning 33 000 ruutmeetrit kõnniteedele. Puiesteed renoveerib kolm tee-ehitusfirmat.

Tegemist on ühe kallima teetööga: 4,5 kilomeetrit läheb maksma üle 110 miljoni krooni - iga meeter ligi 25 000 krooni. Valmis loodetakse saada 1. oktoobriks, kuid veefirma venitamine muudab selle tähtaja kahtlaseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee