Eesti uudised

Silvi Vrait: “See oli üks hullemaid hetki mu elus.” 

Krista Taim, 16. august 2002 00:00
AHASTUSES: “Ta võiks mulle tänulik olla, et laps elus on,” räägib Astangul 9aastasele poisile autoga müksu andnud ja sündmuskohalt lahkunud Silvi Vrait.
Tuntud laulja ja pedagoog Silvi Vrait sõitis autoga otsa lapsele ning lahkus sündmuskohalt. “Ise nii tähtis naisterahvas, ja jätab lapse verisena tänavale,” süüdistab üheksa-aastase Marko Bugrovi ema Inga lauljatari hoolimatuses.

“Laps tuli tuppa, nägu verine, ise šokis. Ainult nuttis, ütles, et kukkus trepil. Kutsusin kiirabi, poeg viidi lastehaiglasse, ja alles seal ütles, et talle sõideti autoga otsa,” meenutab ema Inga mai algul juhtunud õnnetust.

Poisile meenus haiglas, et autot juhtis kõrvalmajas elav Silvi Vrait.

Marko ema räägib, et kui ta järgmisel päeval last haiglasse vaatama läks, ei tundnud ta teda ära. Kogu nägu oli sinine.

“Arstid ütlesid, et tal oli ajuvapustus. Jumal tänatud, et ta ellu jäi. Aga see oli nii õudne, alles hiljuti sõideti mu tädi sedasi surnuks. Marko on raskelt saadud laps ja pere pesamuna,” räägib naine, keda kõige rohkem šokeeris lapsele otsa sõitnud Vraidi hoolimatus. “Ootasin kogu aeg, et ta tuleb ja tunneb huvi, kuidas poisil läheb. Aga ei midagi. Tegingi politseile avalduse kriminaalasja algatamiseks,” räägib Inga.

Kriminaalasi algatati ja lõpetati. Politsei leidis, et süüdi oli poiss ise, kes ettevaatamatult auto ette jooksis.

“Nüüd siis saime süüdistuse meie, et poisi järele ei valvanud. Aga last ei sa ju keti otsas maja ette mängima saata. Pealegi on ta väga ettevaatlik. Koolis käib Õismäel ja ta teab, kuidas üle tee minna ning kuidas tänaval käituda. Õuealal peaksid aga autojuhid eriti tähelepanelikud olema,” on Inga nördinud.

Suures šokis

“Ma ei ole kellelegi meelega otsa sõitnud ega traumasid tekitanud. Poiss, kes mulle auto alla jooksis, oli ise 100 protsenti süüdi. Mul on kahju, et vanemad oma lapsi õue mängima saates ei selgita neile liiklus-eeskirju,” kinnitab Silvi Vrait.

“Autod on väga vaiksed, mingisugust müra ei tee. Olin temaga kohakuti, kui ta otsustas minu autoga puksima hakata. Suutsin tast praktiliselt mööda saada. Ta kukkus, tõusis üles ja pani jooksu. Olen ju ka lõpuks inimene. Minu viga oli see, et ma hoolimata kõigest ei kutsunud politseid ja kiirabi. Kuna ta pani plehku, ei teadnud ma, mida öelda politseile,” põhjendab Vrait sündmuskohalt ärasõitu ja tunnistab, et pole siiamaani šokist toibunud.

“Kõik teavad, kus ma elan. Seepärast ma nii kerge südamega tuppa läksingi, et inimesed teavad, kus ma elan. Tule ja helista uksekella, ütle, et lapsega on sedasi ja sedasi. Ma oleks ta isiklikult haiglasse viinud. Ta oleks pidanud lapsele selgeks tegema, et kui midagi juhtub, siis ei tohi ära joosta,” räägib Vrait ja lisab, et käis õhtul maja ees maad kuulamas, aga poisi aadressi sai siis, kui laps juba haiglas oli.

Silvi Vrait on pahane lapse ema peale, kes teda südametuks peab, pärast õnnetust teda üles ei otsinud, vaid politseisse pöördus. “Elan ju kõrvalmajas. Nad teadsid täpselt, kus, ja suutsid reageerida väga kiiresti, kui oli vaja kindlustusraha ajada.”

Nii ongi juhtunud, et kaks ema ja naist pole omavahel kokku puutunud ega sõnagi vahetanud.

Päästis lapse elu

“Kui minu lapsega selline asi oleks juhtunud, oleksin kindlasti samamoodi teinud, aga oleksin püüdnud asju inimlikumalt ajada. Ma poleks hakanud kohe süüdistama inimest, kes praktiliselt päästis lapse elu, kui nii võib öelda. Mul on kurb, et inimene aru ei saa, mis tema lapsega oleks võinud juhtuda, kui mind poleks olnud. Tänu minu reageerimiskiirusele ei juhtunud hullemat,” usub Vrait.

“Kui ma nägin, et tegemist on inimesega, kes tahab mulle kätte maksta ja kelles on parasjagu kurjust, siis ma lihtsalt ei julgenudki temaga kokku saada, ma ei teadnud, mis mind ootab. See on inimlik kartus, et satun vastakuti inimesega, kes ei taha mind kuulata, aru saada, et ma olen ka ema ja inimene,” väidab Vrait.

Ta kahtlustab, et poisi ema soovib temalt raha välja pressida.

“Ootan samamoodi, et ta ühendust võtaks. Lõpuks oli ju poiss ise õnnetuses süüdi. See peaks ühendust võtma, kes süüdi on.”

Autoõnnetus Astangu õuealal

7. mail sai Astangu 28 maja ees mänginud Marko Bugrov löögi Renault Meganelt, mida juhtis Silvi Vrait. Haiglas diagnoositi poisil ajuvapustus ning ta jäeti statsionaarravile. Juht lahkus sündmuskohalt.

30. mail algatati Inga Bugrova avalduse põhjal kriminaalmenetlus. Politsei lõpetas selle 30. juulil, sest jalakäija Marko ei tundnud piisavalt liiklus-eeskirja ja jooksis sõiduteele seisva sõiduki varjust. Liiklusõnnetuses jäi süüdi Marko. Vraidi asjas jõuti järeldusele, et naine eksis selle vastu, et lahkus sündmuskohalt politseid kutsumata. Selle eest saab halduskorras karistada kas trahvi või juhiõiguse äravõtuga. Seni mingit karistust pole rakendatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee