Uudised

Kaido Kama valiti Võru Instituudi direktoriks  

14. november 1997, 00:00

MARTIN PAU

Võru Instituudi nõukogu valis eile kuue kandidaadi hulgast instituudi uueks direktoriks eksminister Kaido Kama (39), kelle poolt hääletas 11 nõukogu liikmest kaheksa.

Kolm häält sai folklorist Marju Kõivupuu.

Võru Instituudi senine direktor ning nõukogu liige Enn Kasak (43) ütles, et pidas Kama kasuks otsustades kõige olulisemaks tema head Võrumaa-tundmist, koostöövõimet ning administreerimisoskust.

"Kõivupuu jääb just viimases ilmselt Kaido Kamale alla, aga see on minu isiklik arvamus," sõnas Kasak. "Igal kandidaadil oli oma plaanidest kõnelemiseks aega viis minutit ja pärast seda toimus kohe hääletus. Mingit arutelu ei toimunud ja keegi kedagi mõjutada ei saanud. Otsustamine oli vaba."

Kaido Kama ütles Võru Instituudi juhiks kandideerimist põhjendades, et on olnud nende teemadega, millega tegeleb Võru Instituut, olnud seotud juba kümmekond aastat. Seni kuulus Kama instituudi nõukogusse ning Võru Keele ja Kultuuri Fondi juhatusse.

Kama kinnitas, et muudatused, mis tema ametisoleku ajal instituudi töösse võivad tulla, on pigem evolutsioonilised kui revolutsioonilised. Kõige olulisemaks pidas ta võru keele ja kultuuri arendamist.

"Võru Instituudi kolm peamist töövaldkonda on olnud regionaalpoliitika, kohalik keel ja kultuur ning koolitus ja täiendõpe," rääkis Kama. "Kuna neid asutusi, mis tegelevad regionaalpoliitika ning koolituse ja täiendõppega, on Kagu-Eestis teisigi, siis peab instituudi selge eelistus olema just keel ja kultuur."

Kama tahab enda sõnul näha, et Võru Instituudi tulevane töö ei piirduks ainult Võru maakonnaga, vaid hõlmaks Lõuna-Eesti nelja maakonda: Tartu-, Põlva-, Võru- ja Valgamaad.

Vastne direktor oli aastatel 1992-1994 Eesti Vabariigi justiitsminister ning aastatel 1994-1995 siseminister. Pärast seda on ta töötanud AS Remedia konsultandi ning Karula rahvuspargi spetsialistina.

Senine Võru Instituudi direktor Enn Kasak on hariduselt astrofüüsik ning pidanud kosmoloogialoenguid TÜ-s ja TPÜ-s. Enda sõnul lahkub ta ametist seepärast, et on viimased kolm aastat pidanud oma Tartus elavast perekonnast lahus elama.

Uus võimalik töökoht, mida Kasak ei soovi praegu nimetada, ootab teda nii Tartus, Tallinnas kui ka välismaal. "Kindel on see, et jätkan teadustööd, aga kas põhi- või kõrvaltööna, ei tea," ütles Kasak.

Pildiallkiri: Eksministrist Võru Instituudi vastne direktor Kaido Kama (39) on lahutatud ning viie lapse isa.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee