Uudised

Teismeline tulistas paavsti suunas 

Reuters/BNS, 2. august 2002 00:00
Mehhiko pealinnas Mexicos vahistas politsei 14aastase nooruki, kes tulistas kümnendalt korruselt õhupüstolist kaks lasku tänaval liikunud paavst Johannes Paulus II korteeži suunas. Kuulikindlat autot kasutava paavsti elu ohtu ei sattunud, kuid kergelt sai vigastada üks paavsti turvanud agent.

Paavst Johannes Paulus II kuulutas Mexicos kolmapäeval pühaks 16. sajandi mehhiko talupoja, andes Ameerikale esimese indiaanlasest pühaku ja tõrjudes kahtlusi, kas see inimene üldse olemas oli. Juba 11 päeva ringreisil viibinud 82aastane paavst näis kurnatud, kuid siiski rõõmus rahvahulkade vaimustuse üle, kui ta kuulutas pühakuks talupoeg Juan Diego, kelle nägemused tumedanahalisest madonnast aitasid mehhiko põliselanikke ristiusku pöörata. Tõmmu madonna, keda Juan Diego, indiaani nimega Cuauhtlatoatzin ehk Kõnelev Kotkas, 1531. aastal nägi, sai hiljem nimeks Guadalupe Neitsi ning kujunes Mehhikot ühendavaks pühapildiks.

Mitmed teadlased ja isegi osa vaimulikke väidab, et kirik mõtles Juan Diego ja tema madonna välja, et mehhiklasi ja teisi indiaanlasi konkistadooride usku pöörata. Paavst aga tõrjus kahtlusi, kinnitades, et Juan Diegol oli keskne roll kristluse levitamisel Uues Maailmas.

Samal teemal

15.11.2016
VIDEOD | 15aastased Denis ja Jekaterina põgenesid kodunt, tulistasid politseinikke ja tegid lõpuks enesetapu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee