Eesti uudised

Alex Lepajõe jääb “A4” saatejuhi kohast ilma? 

Pille Rõivas, 30. juuli 2002 00:00
MEELDIB ESINEDA: “Minule meeldib teha saateid, milles põimuvad illusioonid ja reaalsus ning mis oleksid ka vaatamiseks atraktiivsed,” ütleb Alex Lepajõe.Foto: Jarek Jõepera (arhiiv)
TV3 jätkab sügisel saatesarja “A4” ilma Alex Lepajõeta, kuna saate tootjafirma Ruut ei taha temaga töölepingut pikendada. Väidetavalt oli Lepajõe ülemakstud ning tema väliskomandeeringud väga kulukad.

Ajakirja Nädal andmetel pidas tootjafirma Ruut Alex Lepajõe palka liiga suureks ega pikendanud temaga lepingut. Lepajõe on Nädalale öelnud: “Mul oli kokkulepe vaid üheks hooajaks. Järelikult lepingut mitte ei lõpetatud, vaid see lõppes ise.”

Ka on Lepajõe tunnistanud, et ta tahaks kindlasti televisioonis jätkata saatega, milles on esindatud huvitavad inimesed ja huvitav elu.

“Võrdleksin televisiooni mustkunstiga. Väljast paistab üht-, seestpoolt hoopis teistmoodi. Minule meeldib teha saateid, milles põimuvad illusioonid ja reaalsus ning mis oleksid ka vaatamiseks atraktiivsed,” rääkis Lepajõe Nädalale.

TV3 valmistab sügiseks ette uut meelelahutuslikku jutusaadet, mis hakkab asendama “Kahvlit”. TV3 avalike suhete juhi Annika Remmeli sõnul on tegemist omasaatega, mitte Läänest mahaviksitud formaadiga. Saate kontseptsiooni ja nime kallal alles töötatakse.

TV3 programmijuhi Jüri Piheli kinnitusel jätkatakse uuel hooajal kindlasti “A4” näitamist. Alex Lepajõe on aga TV3le tema meelest erakordselt suur leid. “Tal on suurepärane õppimisvõime ning kiire areng. Samas on “A4” saatejuhtidel suhteliselt väike roll, saade valmib meeskonnatööna. Alex vajaks ühemehesaadet, tal on plaanis tõsisem väljakutse,” rääkis Pihel.

“A4” teine saatejuht Piret Simson jääb ametisse ega tea, kes hakkab temaga koos saadet juhtima. “Meil on valida 3-4 võimaliku inimese vahel, kõik need pakkumised on head,” ütles Jüri Pihel.

Meelelahutuslik-päevakajaline omasaade “A4” on TV3 eetris kolm korda nädalas. Umbes pool saate lõikudest kajastab Eesti eluolu, teine pool põhineb välismaisel videomaterjalil.

Põgenes kummipaadiga Soome

Alex Lepajõe, kes praegu end vanalinnas Rataskaevu tänaval asuva restorani Kathmandu tegevdirektoriks nimetab, sai tuntuks 1984. aastal, kui koos kolme kaaslasega kummipaadil Soome ja sealt edasi Rootsi põgenes. Aasta hiljem röövisid Lepajõe & Co. panka ning juveeliäri. Kokku saadi 1,8 miljoni Soome marga väärtuses juveele ja raha. Röövide eest mõisteti mees seitsmeks aastaks ja kümneks kuuks vangi.

Peibutab noori piljardiga

Hiljuti Eesti Piljardimängude Liidu presidendi ametisse asunud Alex Lepajõe avastas rohu, kuidas kujunemiseas noori paha peale sattumast hoida, ja kavatseb hakata koolides piljardit propageerima. “Ma ei saa lubada igasse Eesti kooli piljardilauda, aga kuidagi peab pihta hakkama,” seletab ta. “See on ju ideaalne võimalus sisustada pikki talveõhtuid, pealegi hoiaks see noori tänavalt eemale.”

Lepajõe on juba korraldanud esimese lahingu Viru hotelli piljardisaalis - Eesti piljardimeistrivõistluse üheksa palli mängus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee