ÕNNETU OBJEKT: Aivar Pohlak kinnitab, et ta pole salanud jalgpallistaadioniga seotud võlgu.Foto: Arhiiv
Kadri Paas 5. juuli 2002 00:00
Lilleküla jalgpallistaadioni ehitanud ehitusettevõtted nõuavad kohtu kaudu Aivar Pohlaku jalgpalliklubilt FC Flora üle kaheksa miljoni krooni. “Ma polegi salanud, et meil võlad on, aga need likvideeritakse mõne kuu jooksul,” lubab Pohlak.

Eile Tallinna linnakohtus toimuma pidanud eelistung Elektritsentrumi Sisetööde hagis jalgpalliklubi vastu lükkus sügisele, sest FC Flora president Aivar Pohlak taotles istungi edasilükkamist. Lilleküla staadionil töid teinud AS Elektritsentrumi Sisetööd nõuab jalgpalliklubilt FC Flora 5 772 927 krooni ja OÜ Mapri Projekt 2 373 968 krooni. Pohlak teatas kohtule, et ta on hõivatud läbirääkimistega Aserbaid˛aani jalgpallijuhtidega, ning palus kohtuistungi edasi lükata. “Me andsime käenduse nende asjade kohta, kuid need paberid viidi kohe kohtusse,” räägib Pohlak SL Õhtulehele. “Kindlasti mitte pole võlg enam kaheksa miljonit, nõudes on ka suur hulk põhjendamatuid viiviseid.”

Pohlaku sõnul on nad firmadele ikka maksnud ka. “Elektritsentrum nõudis 24 tunni jooksul enne Venemaaga mängu kaht miljonit krooni ähvardusel, et muidu mängu ei toimu,” räägib Pohlak maksete ajaloost. Praegu ootab FC Flora 30 miljoni kroonist rahasüsti, et jätkata ehitust ja tasuda võlad. “Praeguseks oleme üldised probleemid lahendanud ja raha juurde hankinud, et staadioni ehitust jätkata,” sõnab Pohlak, kelle sõnul pole siiski veel võlgade maksegraafikut olemas. “Võlgade üldsumma ilma viivisteta on ca 10-15 miljonit krooni, aga raha suurusjärk, mis Euroopast tulemas, on 30 miljoni ringis.”

Pohlak ütleb, et rahapuuduses pole midagi imelikku. “Eesti riigi tasandilgi jäi meil osa raha saamata. Samamoodi on ka rahvusvaheliste toetustega. Osa rahast pidime saama 1. aprilliks,” räägib ta. “Selline juba on kord rahvusvaheline jalgpallielu!”

Ehitusfirmasid kohtus esindava advokaadi Raul Ainla sõnul pole nende eesmärk FC Flora pankrot, vaid lihtsalt võla kättesaamine. “Septembris on järgmine eelistung. Siiani pole me suutnud kokku leppida,” ütleb jurist. “Raha lihtsalt ei ole ega tule. Ainult lubadusi on antud!”

AS Elektritsentrumi Sisetööd ja Mapri Projekt tegid Lilleküla staadionil töid just selleks loodud osaühingule EJL Ehitusbüroo, mis jäi aga tehtud tööde eest võlgu. Seetõttu vormistati nende firmade vahel laenuleping, kus võlglast käendas jalgpalliklubi FC Flora. Krediidiinfo andmetel oli Aivar Pohlak mullu oktoobri seisuga EJL Ehitusbüroo juhatuse liige.