Eesti uudised

Maja pärast meeleheitel mees tappis naise, poja, ema... 

Siim Saidla, 27. juuni 2002 00:00
ÕNNETU MAJA: Naaber ütleb, et perekonnas tekitasid pingeid maja ostmiseks ja remontimiseks võetud laenud. Samas majas tappis Sergei eile öösel terve oma pere.Foto: Elmar Rauam
“Mehel oli viimasel ajal hirmus kurb pilk,” ütleb Enda Heinrand mereväeohvitserist naabri kohta, kes pani toime koletu veretöö.

Politseinikud leidsid eile öösel Narva maantee 113 majast kolm surnukeha ja endale kuuli pähe lasknud mereväeohvitseri Sergei Hohlovi. Viimane oli jätnud hüvastijätukirja, milles seisis, et ta lahkub elust ja võtab lähedased endaga kaasa. Veel kirjutas ohvitser, et perekonna maine vara peab jääma ühele tema sõbrale. Veretöö põhjusest polnud kirjas sõnagi, märgib lugu uuriva keskkriminaalpolitsei direktor Andres Anvelt.

Eile öösel lahkus mereväebaasis teeninud 34aastane ohvitser Sergei Hohlov omavoliliselt valvest ja sõitis taksoga koju Lasnamäe veerule. Seal, laululava raudaiast mõnesaja meetri kaugusel luitunud värviga kahekorruselises puumajas magasid esimesel korrusel Sergei ema ja teisel korrusel naine ning poeg.

Südaööl koju jõudnud mees läks esmalt teisele korrusele magamistuppa ja tulistas pähe magavale abikaasale...

Kolleegid meenutavad Hansapangas tellerina töötanud 32aastast Jelenat meeldiva inimesena - tagasihoidliku, tubli ja töökana.

“Suurte siniste silmadega laps...”

Seejärel tappis Sergei püstolilasuga oma kuueaastase poja Viktori, kes magas diivanil ja keda naabriproua kirjeldab “suurte siniste silmadega imearmsa lapsena”.

Esimesel korrusel ärkas paukude peale Sergei 71aastane ema Jelena. Haigete jalgadega pensionär oli jõudnud voodist tõusta, kui tedagi tabasid poja teenistusrelvast lastud kuulid.

Nüüd helistas terve pere tapnud Sergei mobiiltelefonilt politseisse. “Saatke auto,” ütles ta. “Aadressil Narva maantee 113.”

“Mis seal lahti on?” küsis politsei korrapidaja.

“Tapmine,” vastas Sergei. Korrapidaja küsis, kus täpselt on keegi mõrvatud.

Mereväeohvitser selgitas uuesti, kus maja on ja kuidas välja näeb.

“Mis seal täpsemalt juhtus?” tahtis korrapidaja teada.

Sellele küsimusele 1992. aastast kaitseväes teeninud mees enam ei vastanud. Ta pani telefonitoru ära ja kohe seejärel tulistas ka endale teenistus-Makarovist kuuli pähe.

Kohale kihutanud politseinikud pidid majja pääsemiseks akna lõhkuma. Ainsana oli seal elus veel veretöö korraldanu ise. Ta viidi haiglasse, kus ta kell 3.40 suri.

Mõrvapaigast vähem kui kümne meetri kaugusel naabermajas elav Enda Heinrand ei leia veretööle mingit põhjendust.

“See ei saa kuidagi võimalik olla!” ohkab ta. “Nad olid nii tore perekond. Sergei hoidis neid väga. Ta oli nii südamlik. Rääkisin talle ükskord üle aia oma poja surmast ja hakkasin nutma. Ta tuli nii lähedale, et oleks ümbert kinni võtnud, kui aeda poleks ees olnud.”

Heinrand ütleb, et Sergei kolis perega kõrvalmajja vähem kui pool aastat tagasi, veebruaris. “Nende ajal on seal majas kõik tööd tehtud,” kiidab ta. Majale pandi uued plastaknad, sisse ehitati mitu duširuumi ja saun.

Laenud tekitasid pingeid

“Aga siis sai järsku raha otsa,” teab naaber. Vesi oli veel majja toomata ja küttesüsteem rajamata, aga pangast ning tuttavatelt laenatud raha lõppes. “Ema rääkis mulle, et hirm on. Et seda talve nad seal üle ei ela. Ja Sergei naine lubanud ära minna.”

Sõjaväelase ema olevat Heinrannale tunnistanud, et nii viletsalt pole ta veel pidanud elama.

Sergei, kelle kinnisidee oli elada oma majas, hakkas end süüdistama perekonna raskesse olukorda seadmises. “Ta muutus kinnisemaks ja pilk muutus nukraks.”

Maja pandi mõni aeg enne saatuslikku ööd müügile.

“Ema rääkis, et kui maja õnnestub 900 000 eest maha müüa, saavad nad jälle osta kolmetoalise korteri, maksta kõik võlad ja rahulikult edasi elada,” meenutab Heinrand.

Viimati rääkis ta Sergei emaga üleeile, mõni tund enne veretööd.

“Ta ütles mulle, et mõtles suppi teha, aga Sergei on nüüd terve päeva ja öö tööl ja tuleb alles järgmisel hommikul. Väike poiss suppi ei taha ja nüüd ta peab vaatama, mida neile teha...”

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee