Uudised

“Don Quijote” - maailma parim 

Reuters/BNS, 8. mai 2002 00:00
Tänapäeva juhtivad kirjanikud valisid eile maailma parimaks ilukirjandusteoseks hispaanlase Miguel de Cervantes Saavedra XVII sajandil kirjutatud rüütliloo “Teravmeelne hidalgo Don Quijote La Manchast”.

Rüütliromaani paroodia edestas Norra Nobeli Instituudi 100 kõigi aegade parima kirjandusteose nimekirjas nii Shakespeare’i näidendeid, Homerose eeposi kui ka Tolstoi romaane. Kirjanikud Salman Rushdie, Milan Kundera, John le Carre, John Irving, Nadine Gordimer, Carlos Fuentes ja Norman Mailer andsid “Don Quijotele” 50% rohkem hääli kui 100 romaani, jutustuse ja näidendi seas teise koha saavutanule. “Don Quijotele” alla jäänud teoste pealkirju ei ole esialgu avalikustatud. Igal kirjanikul paluti nimetada 10 tema arvates maailmakirjanduse parimat ja keskseimat teost. Hääletusest võttis osa kirjanikke rohkem kui 50 riigist.

Kahes osas 1605. ja 1615. aastal ilmunud satiiriline romaan “Don Quijote” räägib vanaldasest rüütlist, kes rändab La Manchas ja teeb jaburaid kangelastegusid, et tõestada oma armastust Dulcinea del Toboso vastu, keda ta pole iial kohanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee