Eesti uudised

Alastistseen ehmatas Faime Jürno Agnese ahvatlevast osast loobuma 

Krista Taim, 15. märts 2002, 00:00
ÜRITAJAID TERVEST NÕUKOGUDE LIIDUST: Lõpuks valiti välja Riia Akadeemilise Draamateatri näitlejatar Ingrida Andrina. Eesti Riiklik Filmiarhiiv
“Viimse reliikvia” naispeaossa ehk Agnese rolli pürgisid Moskva koolitüdruk ja Eesti modellihakatis, kuid valiti hoopis Riia näitlejatar Ingrida Andrina.

“Viimse reliikvia” imekauniks naispeaosaliseks tahtjaid sõitis Tallinna kokku tervest Nõukogude Liidust. Olgu juba ette öeldud, et lõpuks valiti välja Riia Akadeemilise

Draamateatri

näitlejatar Ingrida Andrina.

Agnesed

Proovijaid oli nagu murdu ning lõplik valik tehti koguni kümmekonna noore daami seast. Need olid muide Nijole Lepeškaite Kaunase teatrist, Vaiva Mainelite Vilniuse konservatooriumist, Irina Petšerinkova Moskva Majakovski teatrist, Moskva koolitüdruk Raissa Zverjeva, samuti Moskvast pärit Irina Mirošnitšenko, Moskva GITISe üliõpilane Galina Murašova, Tatjana Dobr˛anskaja Moskva Štšukini teatrist.

Eestist oli õnne katsumas Faime Jürno, kes toona kandis perekonnanime Sprenk-Doren. Filmi kutsus toona moesõudes osalenud keskkoolitüdruku Kalju Komissarov.

Alastistseen ei sobinud

“Ma olin küllaltki häbelik ja näitlemisest oli asi üldse kaugel. Komissarovi kutsel kohale läinud, kohtusin ka re˛issöör Kromanoviga. Tema oli juba vana härrasmees ja ütles mulle: “Tean, et sa pole kuskil õppinud ja sa ei oska midagi.” Vastasin, et tõesti ei oska. Koolinäidenditeski olin vähe osalenud,” meenutab Faime.

Sellegipoolest jõuti proovivõteteni. Faime pandi koos Ada Lundveriga kloostristseeni mängima. “Mul oli nii piinlik ja häbi... Aga Kromanov jäi rahule! Ütles, et nüüd tuleb veel ratsutamine ära õppida,” ütleb ta.

Komistuskiviks sai aga Agnese alastistseen, mida Faime polnud nõus mängima. “Rääkisin oma poisile ja tema ütles: “Oled sa hulluks läinud? Terve Eesti rahvas vaatab!” Otsustasin, et ütlen Kromanovile ära, sest minu poiss on vastu. Teda kuulasin ma rohkem kui teisi. Nii see kõik lõppeski,” räägib naine.

“Muidugi oli mul kahju. Aga mitte nii hirmus kahju, et oleks nutma hakanud,” ütleb Faime ja hakkab naerma. “Võtan asju üldse huumoriga. Aga kena lugu iseenesest, kas pole?”

Katrin Karisma (toona Jakobi) õppis konservatooriumi lavakunstikateedris, kui ka teda kutsuti Agnese rolli proovima.

“See oli juba niipalju aega tagasi! Mängisime mõningad stseenid ja siis tehti proovivõtted,” sorib Karisma mälus, kuid tunnistab, et ei mäleta täpsemalt mitte midagi.

Et filmi peaosa lõpuks lätlannale läks, ei valmistanud Karismale pettumust. “Ma poleks saanudki tol ajal Agnest mängida, sest ootasin last,” põhjendab ta. Kultusfilm temast siiski päris mööda ei läinud - ta sai toatüdruku kõrvalosa.

Karisma ja Jürno kõrval pürgisid Eestist filmi aga veel ka näiteks Eevi Vart ja Nonna Samarina Tallinnast, Maret Kald-oja ja Karin Kiviloo Tartu

Vanemuise

stuudiost ning Kohtla-Järve meditsiinitöötaja Larissa Kobjakova.

Agnese dublantideks kandideerisid aga ratsutamistreener Larissa Stefanenkova ning tsirkuses dublandi ja ratsutajana töötanud Albina Zotova.

Nunn Ursula

Nunn Ursula osa sai

ETV

töötaja Alla Tiine, Simferoopoli draamateatri näitleja Ljudmila Mogiljova, noorsooteatri näitlejate Marje Metsuri ning Luule Laaneti (Komissarovi) ees hoopis Eve Kivi. “Ise ma ennast pakkuma ei läinud, aga kas see oli Kalju, kes kutsus? Vaat ei mäleta,” lausub Luule Komissarov täna.

Sama osa himustas ka Ada Lundver, kes töötas toona filharmoonias. “Oi, unustage mind ära!” ei taha ta enam filmiasju meenutada. Kuid kinnitab samas, et linateos meeldib väga ja ta läheb seda ehk nüüd uuesti kinno vaatama.

Samal teemal

28. august 2013, 12:24
"Viimse reliikvia" Gabriel tahtis, et Agnest mängiks Eve Kivi

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee