Uudised

Meie Mats on Lembit Sibul  

1. aprill 1997, 00:00

MATI JAKSON

Meie Mats Lembit Sibul on eesti rahvast naerutanud üle kolme aastakümne nii estraadilavadel, raadios, televisioonis kui ka väiksemates seltskondades. Olnud vaimukas naljalugude kirjutaja ja võimekas organisaator.

Praegu on humorist Mustpeade Maja kultuuritoimetaja.
Mida arvab pühapäeval pärjatud Meie Mats naljast?

Pean kõige põnevamaks perioodiks stagnaaega, kuna siis tuli nuputada, kuidas nalja nõnda teha, et rahvas aru saaks, aga keelajatel poleks, millest otseselt kinni hakata. See teatud tegelaste äralollitamine meeldis nii rahvale kui iseendale hoopis rohkem kui praegune otse vastu lõugu andmine.

Kuna enam pole ajakirja Pikker, RAMETO-t ning ka viimased huumoriväljaanded Meelejahutaja leht ja raamatukogu hingavad vaevu poole sõõrmega, siis on see tunnistajaks, et ajad on muutunud. Praegu läheb hästi peale see, milline pankur kellega golfi mängib, milline prominent vahetab ära naise või millisel modellil on kolm meest.

Isegi siis, kui keegi tahaks aktiivselt nalja kirjutada, pole tal, kus seda avaldada. Kui aga kellelgi on tahtmist püüne pealt nalja teha, aga napib uuest materjalist. Aga huumorile peaksid olema avatud meedia kõik liigid.

Nali on kolinud poliitikasse. Sellepärast ongi mitmetel humoristidel leib läinud, kuna osa poliitikutest on hakanud nalja pärast Eesti riiki tegema. Nali on seegi fakt, et ühel päeval istus Riigikogus koos vaid viis inimest saja ühest. Kui meil Mustpeade Majas nii tööl käia, oleks ammu lahti lastud. Poliitikuid kirutakse? Jaa, kui saad näiteks kaks tuhat krooni palka ja sind ei kiruta või neliteist tuhat ja sind kirutakse, siis valiksin küll viimase variandi. Las kiruvad!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee