Eesti uudised

Lapsepäästjale Eesti Punase Risti medal 

SL Õhtuleht, 6. veebruar 2002 00:00
Mullu märtsis päästis Palamuse koguduse noor kirikuõpetaja Jaan Nuga uppumissurmast 4aastase Gitta. President pidas tedagi meeles ja Nuga saab peagi rinda Eesti Punase Risti medali elupäästmise eest.

“Ahaa! No mingid jutud on ikka käinud mööda nurgataguseid,” pole Nuga medali saamisest kuuldes väga üllatunud. “Juba kunagi ammu uuriti kohalikust päästeametist ja ka ümberkaudsete inimeste käest minu kohta andmeid. Nüüd räägitakse jah, et vist kuidagi autasustatakse...” jääb ta aga tagasihoidlikuks ja tunnistab, et pole ise veel riikliku autasu saajate nimekirja uurinud.

Nuga muretseb selle asemel hoopis teise mehe pärast, kes jäisest veest päästetud Gitta elule tagasi tõi. “Kui te seda nimekirja vaatate, kas seal on ka Tarmo Koljak, kes tegelikult tüdrukule hinge sisse puhus?” küsib ta kiiresti.

“Ei ole? Sellest on küll kahju! Ma päästeameti meestele veel ütlesin... Tema oleks küll ka väärinud autasu. Tõesti kahju! Mina tõmbasin tüdruku välja, aga Tarmo puhus talle elu sisse, tegi kunstlikku hingamist. Minu vettekargamine oleks temata täitsa mõttetu olnud,” jääb Nuga murelikuks.

Tartus usuteaduskonna lõpetanud Jaan Nuga töötab Palamusel 1998. aastast. Vahepeal oli ta aasta Kanadas, kuid naasis taas Palamusele.

“Pisitüdrukuga on kõik korras! Ta käib nüüd vahel ka pühapäevakoolitunnis. Arstidki imestasid, et Gitta nii ilusti paranes - polnud kopsupõletikku ega midagi,” räägib kirikuõpetaja.

Eesti Vabariigi 84. aastapäeva puhul annab president riikliku autasu kokku 400 inimesele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee