Maailm

Prantsuse tippadvokaat hakkab kuulsa terroristi teiseks naiseks 

The Times , 5. november 2001 00:00
HÄRRASMEES JA TEMA ADVOKAAT: Carlos kohtus koos Isabelle Coutant-Peyre`iga, kes ei näe midagi imelikku selles, et peab terroristi teise naisega jagama.Foto: Repro
Prantsuse kuulsamaid advokaate Isabelle Coutant-Peyre tõrjus sugulaste ja tuttavate etteheited ning ei hooli sadadest ähvarduskirjadest, kus lubatakse ta kiires korras “kasti lüüa”. 48aastane naine on otsustanud saada maailmakuulsa terroristi, praegu Prantsuse vanglas istuva Carlose teiseks naiseks.

Carlos, varjunimega Šaakal, on sünnilt venetsueellane (kodanikunimi Ilich Ramirez Sanchez), võttis usutunnistuseks islami solidaarsusest palestiinlastega. 1994. aastal abiellus ta kauni jordaanlanna Lana Jarrariga, kuid nagu kõigil moslemitel, võib ka temal olla mitu naist.

Isabelle Coutant-Peyre kaitses Carlost - nagu ka enne teda Saksa “revolutsionääri” Magdalena Koppi, Carlose eksabikaasat.

“See oli armastus esimesest pilgust,” möönab naine. “Kui ma nägin teda vanglas esimest korda, siis kiirgas sellest mehest enesekindlust ja autoriteetsust, ta jäi härrasmeheks sõna kõige otsesemas mõttes ka selles koledas ümbruses.”

Coutant-Peyre vääris kaitsjana oma kuulsust, kuid temagi ei suutnud kohtuotsust muuta: Carlos sai eluaegse vanglakaristuse.

Nüüd tahab paar abielluda kõiki islami reegelid silmas pidades. Isabelle on veendunud, et Prantsuse salaluure korraldas Lana Jarrari “kadumise”, kuid teised allikad Pariisis väidavad, et kaunis jordaanlanna ei tahtnud tulutult oma noorust kulutada vangis istuva mehe peale. Paraku ei ole ka Isabelle`il tema enda sõnutsi loota intiimseid kohtumisi: “Meid lahutab klaassein ja selja taga seisab kogu aeg valvur,” tunnistas ta ajakirjanikele.

Pariisi advokatuur on hoiatanud, et Coutant-Peyre ei saa enam olla Carlose advokaat - kui nad ikka abielluvad. Naine ise tõrjub selle väite.

Carlosel ei ole eriti suuri lootusi vanglast ennetähtaegselt vabaneda. Ka austerlased igatsevad tema üle kohut mõista, ning prantslased on leidnud, et ajakirjandusse imbunud intervjuu Carlosega, kus mees toetab Osama bin Ladenit, väärib samuti uut kohtuprotsessi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee