Elu

“Saame piitsa ja präänikut.” 

Greta Kaupmees , 31. oktoober 2001, 00:00
PÕLVEKAITSMED KLEIDI ALL: “Varem pidin kolm korda päevas põlvi geeliga määrima ja ikka need olid sinilillad. Pead ju oma osa hingestatult mängima ja kukkumised tõeliselt tugevalt tegema. Mis aga selle peale põlved ütlevad? Algul polsterdasin need teibiga, aga nüüd muretsesin endale spetsiaalsed võrkpallurite põlvekaitsmed. Kintsud ja sääred on teibiga polsterdatud,” kirjeldab Kare Kauks. Arno Saar
“Lavastaja Georg Malvius on väga karm ja nõudlik, vahel on meil lausa pisarad silmis. Saame piitsa ja präänikut. Aga olen tänulik, sest selle kahe ja poole kuuga olen arenenud rohkem kui varem paari aastaga,” tunnistab “Hüljatutes” lõbunaist Fantine’i kehastav Kare Kauks, kes ise kaheksa aastat Georg Otsa nimelises muusikakoolis laulmist õpetanud.

Valges õhulises inglikostüümis ja blondi parukaga habras Kare Kauks istub linnahalli lava taga pisikeses ruumis, mida jagab kolme näitlejaga. Ta vaatab mõtlikult peeglisse, millele on kirjutatud, et puhastusvahendeid saab vaid tühjade purkide vastu, ning vangutab pead: “Mu grimm on ikka parajalt jube küll.”

Tõepoolest, Kare kahvatu nägu mustade aukuvajunud silmadega tekitab parasjagu kõhedust. Lauljatari särtsakas ja rõõmus olemus aga erineb sootuks välisest muljest.

“Aga see hoora osa on küll kohutav!”

Möödunud neljapäevani ei julgenud Kare veel kindlalt välja hõigata, et ta “Hüljatutes” mängib, sest litsentsikomisjoni esimees Jennifer Till polnud veel etendust näinud. Kare teab, et Soomes praagiti mõned näitlejad välja ja 60% koreograafiast tehti ümber. “Õnneks meid aktsepteeriti. Väga ebameeldiv oleks olnud, kui sind nii pika tööperioodi järel välja heidetakse. Meil võtavad kõik asja väga tõsiselt,” räägib Kare.

Kare sõnul on tal Fantine’i rolli tõttu palju vastuolulisi tundeid tekkinud. Alguses, kui osapakkumine tehti, rõõmustas ta väga. Siis aga hakkas kahtlema, kas seda üldse vastu võtta, kas ta saab hakkama. “Tol päeval, kui oli ettelaulmine, võtsin end nimekirjast maha. Pea valutas, ei tahtnud minna. Aga mu õpilased Bert Pringi ja Lauri Liiv ei jätnud mind rahule, leppisid ise produtsendiga aja kokku ja ma sain esitada oma osa viimasena,” ütleb Kare.

Kui Kare oli lõpuks jah-sõna öelnud, mõtles ta minna häbelikkusest vabastamise kooli Alter Egosse, kuid ansambliga Mahavok oli palju esinemisi ja seetõttu ta sinna ei jõudnud. “Kõige raskem on hakkama saada näitlemisega ja rolli sisse elada. Pidin häbelikkuse barjääri ületama. Ema rolli ja lapse eest võitlemist pole nii keeruline teha, see külg on minus olemas... Aga see hoora osa on küll kohutav! Mul oli algul kohe hirm!” ütleb Kare ja lisab, et eriti jube tundus stseen, kui ta lükati linnahalli suurele lavale põlvili maha ja kolm-neli hoora hakkasid tal riideid seljast kiskuma.

Kodused tööd abikaasa õlgadel

Nüüd ajab see tagantjärele naerma. “Pikapeale saab sellegi rolli selgeks. Hakkab juba tulema,” ütleb ta, et pikkade tekstide pähetuupimine pole pooltki nii hull töö kui osasse minek. “Tekstide puhul partnerid ju toetavad. Mõte liigub alati natuke ees. Kui partner ikka su käest medaljoni küsib, hakkad ju sellest rääkima,” seletab lauljatar. “Pealegi tuleb laule esitada mitu korda päevas ja seetõttu nad lihtsalt kuluvad pähe.”

Kaheksa aastat õpetas Kare Georg Otsa nimelises muusikakoolis laulmist ja oli lavalt ise eemal. Nüüd on ta seal taas: lisaks Fantine’i osale “Hüljatutes” esines Kare “7 vapras” lauluga “Unistus hea”, mis on arran˛eering “Hüljatutest”, samuti tegi ta suvel comebacki Mahavokiga.

Teleesinemiseks “7 vapras” sai töö lauljatari sõnutsi tehtud liialt kiirustades ja seepärast pole ta ise tulemusega sugugi rahul, kuigi laul tõusis esimesel korral kohe esikohale.

Kare viib jututeema “Hüljatute” muusikalilt mõneks kuuks “hüljatud” perekonnale, öeldes, et tema elukorraldus on tänu praegusele osale tundmatuseni muutunud.

“Abikaasa on kõik kodused toimetused enda kanda võtnud - laste koolitükkide järele vaatamine, nende kooli viimine ja toomine, samuti see, et neil kõhud täis oleks. Minul on tihti 12tunnised tööpäevad. Aga nad saavad õnneks hästi hakkama! Lastel olid tunnistused väga head,” kiidab Kare oma teismelisi tütreid ja meest, kes talle kodus tuge pakuvad.

Laval aga on Karele toeks tema õpilased Maiken, Susan Lilleväli, Lauri Liiv, Bert Pringi ja Pavel Ponomarjov. “Hea tugev tunne on. Nemad on minust rohkem muusikale teinud. Vahel teevad väga positiivseid märkusi ja annavad mõne koha peal head nõu,” räägib Kare, et nüüd on õpilaste kord teda õpetada, ja tunnistab, et usaldab neid.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee