KEERDKÄIKUDEGA ELU: Kahe lapse ema Eve-Kati on pidanud lasteaiakasvataja põlve, töötanud küünetehnikuna ja siis leidnud kire hoopis toidumaailmas.

Foto: Aldo Luud
Eesti uudised
9. jaanuar 2024 08:00

PIRUKASSE PEOGA ARMASTUST! Koduköögis kokkav pagar pani tööle kogu pere: kes välgutab nuga, kes rallib toiduga mööda metsa

Koduste pirukate ja saiade lõhn võtab Eve-Kati Mägi köögi uksest siseneja oma embusesse. Samamoodi võtab külalisi vastu rõõmsameelne toimekas perenaine. Sellest, et iga piruka sisse panna natuke armastust, tema küll vaesemaks ei jää. Küll aga mõjutavad toitlustusäri ja pagariletti järjest kallimaks tiksuvad hinnad.

„Elva on väike koht, see pole Tallinn ega Tartu, kuhu keegi kogu aeg sisse astub ja ma võiks julgelt toota,“ selgitab Eve-Kati Mägi Elva toiduäri omapära. Seetõttu polegi müügilett tema koduköögis avatud iga päev, vaid sõltub tellimustest ja nädalapäevadest. Ka suuremaid üritusi tuleb teada, sest siis koguneb rahvas ühte kohta ega satu tema leti juurde. Nii on Eve-Kati perega ise pikki aastaid laatadel ja uisudiskodelgi müümas käinud. Pidevalt peab olema ärgas ja otsima uusi lahendusi.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99