Pagendusse ihkavad põgenikud on ummistamas Soome ja Vene piiri.

Foto: Vesa Moilanen/Lehtikuva/Sipa/Scanpix
Maailm
18. november 2023 15:28

VIDEO | Venemaalt tulnud asüülitaotlejad rikuvad Soome piiril korda (31)

Väidetavalt on Venemaa poolt organiseeritud Soome ja Vene piiril põgenikele jalgrataste jagamine, et aidata põgenikel piiril enam segadust tekitada.

Sotsiaalmeedias jagatakse kaadreid sellest, mis on toimumas Soome ja Vene piiril, kus Venemaa poolt on tekkinud ootamatult palju tahtjaid, kes soovivad piiri ületada ja Soomes varjupaika leida.

Väidetavalt on jagatud põgenikele Venemaa poolt jalgrattaid, vahendab Iltalehti. Nii oli reedel ilmunud piirile bussitäis inimesi, kes soovisid varjupaika, kuid ei allunud Soome piirivalvurite korraldustele. Selgus, et neile oli Vene poolt jagatud jalgrattaid.

Soome oli sunnitud sulgema neli piiripunkti Venemaaga. Põhjuseks ebaseaduslike migrantide tulv, mis näib olevat Venemaa poolne organiseeritud tegevus.

Vene meedias levib info, et Soome võimud valmistavad ette plaani, et vajadusel piir Venemaaga täielikult sulgeda.

Soome siseministeerium on teatanud nelja piiripunkti täielikust sulgemisest Venemaa piiril, mis hakkab kehtima alates 18. novembrist. Teedel on tõkked ees, kuid see pole vähendanud põgenike voogu.

Tähelepanu on pälvinud see, et piiri tahavad põgenikud ületada identsete Venemaal toodetud jalgratastega. On olnud olukordi, kus põgenikud ei ole käsklustele ja hoiatustele reageerinud. Soome piirivalve on olukordadeks valmistunud. Vajadusel sekkub Euroopa piiri- ja rannavalve, et aidata tagada turvalisus Soome ja Vene piiril.

Vaata veel SIIT!