Foto: Liubomyr Vorona
Sisuturundus
20. november 2023 10:00

Leevenduseks liigesehaigustele

Erinevate liigesehaiguste all kannatavad kogu maailmas miljonid inimesed. Peamiseks põhjuseks on tänapäevane eluviis, vähene liikumine, ülekaal ja ebatervislik toitumine. Liigesed on üliolulised mehhanismid, mis tagavad meie keha normaalse liikuvuse. Aja jooksul ülekoormuste tõttu liigesed kuluvad ja võib tekkida liigesepõletik. Eestis kannatab erinevate liigesehaiguste all pea 300 000 inimest.

Liigesehaiguste esinemissagedus kasvab

Kroonilistest liigesehaigustest esineb kõige sagedamini osteoartroosi. Kõige suuremaid vaevusi põhjustab see haigus puusa-  ja põlveliigestes. Puusaliigese artroosi esineb umbes 11% täiskasvanutest. Osteoartroosi algseks põhjuseks on liigeskõhre järkjärguline kulumine. Kõhr on kude, mis katab liigeses luupindu ning on tervena sile ja läikiv. Terve kõhr võimaldab liigeses sujuvat ja valutut liikuvust. Kõhre kulumise tõttu kaotab see oma sileda pinna, hakkab õhenema, väheneb elastsus ja halvenevad puhverdavad omadused. Osteortroosi korral tekib lisaks kõhrekahjustusele ka liigesesisene põletik, mis kiirendab haiguse arengut ja põhjustab valu.

Haigus võib hakata arenema keskeas, kuid eakate hulgas on artroos juba enamikul inimestest. Kuna elanikkonna keskmine vanus suureneb, suureneb ka artroosihaigete arv. Kurb tendents seisneb selles, et osteoartroosi haigestub järjest rohkem nooremas keskeas inimesi.

Looduslikud vahendid liigestele.

Mingit imeravimit krooniliste liigeshaiguste vastu pole siiani leitud. Liigeste kulumise korral on ravi suunatud eelkõige valu leevendamisele, liigese liikuvuse parandamisele ja liikumisvõime säilitamisele.

Samas on hea teada, et liigesehaiguste korral saab abi looduslikest vahenditest. Uuringute tulemused ja pikaajaline ravikogemus näitab, et mõnede bioaktiivsete ainete regulaarne manustamine aitab hoida liigeste tervist ning vältida liigese kulumise süvenemist.

Ilma põletikuta kulgevate liigesehaiguste korral on soovitatav kasutada aineid, mis on liigeste looduslikud ehitusmaterjalid: glükoosamiini, kondroitiini, kollageeni ja hüaluroonhapet. Need neli ainet on liigesekõhre ja liigesevedeliku peamised ja äärmiselt olulised koostisosad. On välja selgitatud, et ka oomega-3 rasvhapetest võib olla abi. Mõistlik valik on Artroveron 5in1 – komplekspreparaat, milles kõik need ained on olemas.

Uudne leevendus osteoartoosi korral.

Järjekindlad teadusuuringud osteoartroosi uute ravivõimaluste leidmiseks on viimaks kandnud vilja. Üllatuslikult on osutunud äärmiselt efektiivseks lahenduseks bioaktiivsed ained, mida sisaldavad meile kõigile tuntud taimede – avokaado ja sojaoa – ekstraktid. Nende ainete toimel surutakse liigeses maha põletikulised protsessid ning paraneb liigeskõhre koostisosade süntees. Selle tulemusena toimub liigeste taastumine ning leevenevad osteoartroosi sümptomid – valu ja liigeste jäikus. Erinevalt põletikuvastastest ravimitest ei ole neil bioaktiivsetel ainetel olulisi kõrvaltoimeid.

Avokaado ja soja ekstraktid toimivad kõige efektiivsemalt, kui neid võtta sisse koos glükoosamiini ja kondroitiiniga. Sellise kompleksi kasutamisel väheneb oluliselt vajadus põletikuvastaste ravimite järele igasuguse raskusastmega osteoartroosi puhul. Artroveron Avoq on uudne komplekspreparaat, mis sisaldab nii soja ja avokaado bioaktiivseid aineid kui ka glükoosamiini. Artroveron Avoqi soovitatakse kasutada põletikuliste liigesehaiguste korral.

Artroveron 5in1 ja Artroveron AVOQ on saadaval apteekides üle Eesti, novembris soodushinnaga www.kbmtervis.ee.