Foto: Karlheinz Schindler / AFP /Scanpix
Maailm
16. november 2023 00:20

SÕJAKOKKUVÕTE | Saksa ajakirjaniku salaraha

Saksa tippajakirjanik Hubert Seipel (pildil), keda on pikka aega peetud üheks riigi parimaks sõltumatuks eksperdiks Venemaa-küsimustes, on juba mõnda aega propageerinud kahtlaselt venemeelseid jutupunkte, sealhulgas ohtralt kummalisi vaatenurki Balti riikide teemal.

  • The Guardiani äsja avalikustatud lekkinud dokumendid näitavad, et ta sai Kremliga seotud offshore-ettevõtetelt 600 000 eurot makseid, mida ta ei avalikustanud. Seipel kinnitas, et on raha saanud, kuid väitis, et tema erapooletust see ei mõjuta. Enda sõnul on Seipel diktaatoriga kohtunud umbes 100 korda.

  • Ukrainlased tegutsevad Dnepri jõe idakalda okupeeritud aladel edasi. Ukraina rahvuskaart avaldas video Hersoni oblastis hävitatud Vene paadist.

  • Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi kommenteeris, et Putin kavatseb arvatavasti detsembris anda teada oma taaskandideerimisest Venemaa riigipea kohale. Selleks ajaks on diktaatoril aga tuline soov näidata ette mingigi võit lahinguväljal. Selle nimel on ta valmis kaotama Avdijivka all veelgi rohkem Vene mehi kui Bahmutis.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99