ENAMUS LINNU JA VALDU PANEVAD RAHA JUURDE! Kaardil on punasega need vähesed kohalikud omavalitsused, mis 2022. aastal said riigilt ühe ametikoha kohta õpetajate palkadeks raha rohkem kui tegelikult õpetajatele maksid. Rohelisega on need, kus tegelik palk ületas riigilt saadud summasid vähemalt 100 euroga kuus ühe ametikoha kohta.

Foto: Andreas Berheide / PantherMedia / Scanpix Andrey Zhuravlev / Alamy / Vida Press
Eesti uudised
17. november 2023 13:00

TABELID JA KAARDID | VÄGEVAD KÄÄRID: kui palju saavad linnad ja vallad riigilt õpetajate palkadeks raha ja kui palju sellest jõuab tegelikult õpetajate tasku?

Vormsi õpetajad on saanud tänavu ühes kuus keskmiselt 1668 eurot, Jõelähtme omad aga 2402 eurot. Kohila vald sai riigilt ühe õpetaja ametikoha kohta 1606 eurot kuus, Luunja vald aga 2454 eurot. Viimsi vald lisab riigilt õpetajate palkadele saadud rahale omalt poolt juurde 476 eurot ühe ametikoha kohta ühes kuus, Luunjas seevastu ei jõua 528 eurot ühe ametikoha kohta ühes kuus õpetajate kätte. Kuidas on lood sinu kodukandis viimasel seitsmel aastal?

Haridus- ja teadusministeerium kõrvutab kohalike omavalitsuste kaupa õpetajate arvestuslikku ja tegelikku palka. Esimene näitab, kui palju on võimalik ühe õpetaja ametikoha kohta keskmiselt palka maksta nende rahade eest, mis riik eraldab linnadele ja valdadele munitsipaalkoolide õpetajate töötasuks. Keegi ei keela kohalikust eelarvest raha juurde anda ning keegi ei tule ka käsi väänama kui õpetajatele mõeldud raha kulub hoopis tugispetsialistide palkamiseks. Tegelik palk näitabki, kui palju maksti ühe ametikoha kohta keskmiselt tegelikult.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99