Sisuturundus
10. november 2023 10:55

Kolm olulist tegurit, millele nahahoolduses sügis-talvisel perioodil tähelepanu pöörata

Külmemate ilmade saabumine esitab inimese tervisele krõbeda väljakutse – sealhulgas ka meie nahale, mis meie organismi haigustekitajate eest igapäevaselt kaitseb. Et sügistuuled võivad ka naha head tervist kahjustada, võiksid teatud aspektid oma igapäevahoolduses üle vaadata. Kuid mida ikkagi tähele panna ning teha selleks, et nahk püsiks ka sügisel terve?

Puhas nahk on kõige alus

Igasugune nahahooldus algab puhastamisest, mille käigus eemaldatakse nahalt meigi- ja mustusejäägid ning valmistatakse see järgmisteks etappideks ette. Küll aga kiputakse puhastamise käigus tegema mõningaid teadmatusest tulenevaid vigu – näiteks võib niigi tundliku või külmaga pihta saanud naha hõõrumine seda hoopis kahjustada. Samuti kiputakse nahka sügis- ja talvekuudel pesema liiga kuuma veega, mis omakorda naha kaitsekihti nõrgestab.

Kuna puhastamiseks loodud nahahooldustooteid on väga palju erinevaid, aitab sobiva valiku teha see, kui tunned ja tead oma nahatüüpi. Nii võid olla kindel, et valituks osutunud toode toetab tõepoolest sinu nahka ja talle iseloomulikke vajadusi. Küll aga võib igasugune nahk vajada sügisel veidi õrnemat puhastust kui tavaliselt, seda just sügisilmadest tingitud kaitsebarjääri hapruse tõttu.

Ära unusta niisutada

Sageli arvatakse ekslikult, et värskelt pestud ja puhastatud nahk vajab „hingamist“, mitte niisutust – seetõttu lükatakse niisutamine edasi, mille tulemusel see aga vahel sootuks unustatakse. Ent kuna just see etapp on naha niiskustaseme säilitamise ja potentsiaalsete nahaprobleemide ennetamise seisukohalt ülioluline, võib selle vahelejätmine olla põhjuseks, miks on nahk sügiskuudel pindkuiv ja ketendav. Samuti võivad vale hoolduse tõttu välja lüüa kutsumata külalistest nahaprobleemid nagu akne või psoriaas.

Seetõttu tuleks sügisel heita kriitilisem pilk oma niisutavate kreemide suunas. Kui suvel võis naha vajadustele vastata kergema tekstuuriga näokreem, siis nüüd võib tarvis minna toitvamat ja sügavniisutavat kreemi. Hyaluron-Filler päevakreem SPF15 on loodud spetsiaalselt just kuivale nahale ning võitleb seejuures ka esimeste vanadusilmingutega: nimelt sisaldab see nii suure kui ka väikse molekulmassiga hüaluroonhapet ja glütsiinsaponiini, mis silendavad peeneid kurde ning täidavad ka kõige sügavamaid kortse, andes noorusliku välimuse.

Teinekord võib nahal tarvis minna üht niisutusest pakatavat tõuget: selle töö teeb ära Hyaluron-Filler niisutav booster, mis täiendab vaid hetkega naha veevarusid ja parandab naha niiskussisaldust kuni 24 tunniks.

Sügis ei tähenda päikesekaitsetoodetest loobumist

On väga levinud eksiarvamus, et päikese kahjulik mõju meie nahale lõpeb septembrikuu saabumisega. See ei vasta tõele, kuna päikesekiirgus avaldab meie nahale mõju aastaringselt ja isegi läbi pilvede. Et just päike on enneaegse naha vananemise üks põhisüüdlastest, on ülioluline jätkata SPF faktoriga päikesekaitsetoodete pealekandmist ka niinimetatud hooajavälisel ajal.

Väga mugav on kasutada näiteks SPF faktorit sisaldavaid päevakreeme: Hyaluron-Filler päevakreem SPF30 sobib kõikidele nahatüüpidele ja aitab fotovananemist ennetada. Samuti takistab see juba tekkinud kortsukestel veel rohkem süveneda.

Kuna pikad talvekuud seisavad alles ees, aitab sügisene näohooldusrutiin nahal ka kargemaks pakaseks valmistuda. Vaid sina saad oma nahka sel teekonnal õigesti toetada ning selle eest hoolitseda. Pööra lisaks näohooldusele sügisel tähelepanu ka tervislikule toitumisele, piisavale liikumisele ja vee tarbimisele – kuna ilu algab seestpoolt, on just nahk selle ütlemise elav tõestus.

www.eucerin.ee