SUURED KÄÄRID: Rikkaimate vanematega lapsed õpivad Tallinna Reaalkoolis (fotol vasakul). Vaeseimate peredel lapsed aga Narva 6. koolis (fotol paremal). Kõrgeima sissetulekuga perede lapsed õpivad koolides, mida näeme aasta-aastalt kõrgetel kohtadel ka riigieksamite edetabelites.

Foto: Kollaaž (Robin Roots, Aldo Luud, Pixel-shot / Alamy / Vida Press).
Eesti uudised
6. november 2023 00:07

TABELID | RIKKAD ÜHTE, VAESED TEISE KOOLI?! Kui palju teenivad sinu endise, praeguse või tulevase kooli lapsevanemad? (20)

Õhtuleht avaldab koolide kaupa, millised on lastevanemate keskmised aastased sissetulekud. Ilmneb, et meil on rikaste koolid ja on vaeste laste koolid. Koolid, mis paistavad silma vanemate sissetulekutega, on needsamad, kus õpilased koguvad riigieksamitel teistest rohkem punkte.

Tallinna ülikooli avaliku poliitika dotsent Triin Lauri ütleb, et oleme lasknud end PISA testide tulemustel paitada. Selle kõrval pole aga teadvustatud perekondliku tausta erinevuse suurust ja sellest tulenevat hariduslikku ebavõrdsust. Millised on sinu kunagise, praeguse või tulevase kooli lapsevanemate keskmised sissetulekud, saad uurida järgnevatest tabelitest.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99