VÕIMALUS ENNAST TEOSTADA: Jüri (vasakul üleval) töötab poes, Ergo (paremal üleval) töökeskuses, Georg Martin (all keskel) koristab. Neile kõigile on aidanud leida tegevust – elu mõtte –MTÜ Tugiliisu, mida veab Agne Raudmees (paremal all).

Foto: Kollaaž (Priit Simson / Delfi Meedia, 4 x Remo Tõnismäe)
Eesti uudised
2. november 2023 07:00

RÄNK HOOP ERIVAJADUSTEGA INIMESTELE. „Võime nad kasvõi luksuslikku hotelli elama panna, aga tööta pole elu mõtet.“ (35)

Jüri töötab Kadaka Selveri taaraautomaadis. Georg Martin koristab Telliskivi loomelinnakus. See on nende jaoks tohutu saavutus, sest mõlemal on psüühiline erivajadus. Nad jõudsid nii kaugele tänu tööteenusele, mis aga uuest aastast olemast lakkab. „Kõik kukub kokku ja inimestele tehakse palju haiget,“ ohkab Jüri ja Georg Martini tööle aidanud ühingu juht.

MTÜ Tugiliisu juht Agne Raudmees proovis ühele inimesele öelda, et ära enam tule, teenus lõppes. „Aga ta ju ikka käib, aasta aega juba. No mis ma teen siis? Pole ju midagi teha! Seisan risti värava ees? Asi pole rahas, mis nad teenivad. Asi on elu mõttes, võimaluses panustada ühiskonda. Kui me seda ei tee – tal võib olla kasvõi luksuslik hotellituba –, aga tal ei ole elu mõtet, siis kõlgutab ta lihtsalt jalgu.“

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99