ÕPETAJAID ON PUUDU VÕI HOOPIS ÜLE? Punasega on tähistatud need kohalikud omavalitsused, kus õpetajad töötavad väiksema kui 0,7 koormusega. Rohelisega on tähistatud need, kus koormust jagub vähemalt 0,8 ametikoha jagu. Kui ametikohad selliselt ümber jagada, et kõik töötaksid täiskoormusega, siis jääks kogu riigi peale 2835 õpetajat üle.

Foto: Priit Pärnapuu
Eesti uudised
31. oktoober 2023, 11:00

TABELID | SENIAVALDAMATA KOOLISTATISTIKA! Kui kõik õpetajad saaksid omale täiskoormuse, jääks 2800 õpetajat tööta (93)

Õhtulehe kasutuses on koolide kohta andmeid, mida tavapärane haridusstatistika ei kajasta. Näiteks kvalifikatsiooninõuetele vastavate õpetajate osakaal on teada, ent kui paljudel on vähemalt magistrikraad? Või näiteks milline on konkreetse kooli õpetajate keskmine vanus või koormus? Kui paljud õpetajad lahkusid aastaga töölt? Kuidas on lood sinu endises, praeguses või tulevases koolis?

Õhtuleht küsis haridus- ja teadusministeeriumilt välja andmekomplekti, mis pandi kokku arenguseire keskuse jaoks. Viimane on avaldanud koostöös EBS-i, Tallinna ülikooli ja Tallinna tehnikaülikooli teadlastega raporteid näiteks õpetajate ametist lahkumise kui ka koolide tõhususe kohta.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99