Midea BreezeleSS+ õhksoojuspump

Foto: Soojuspumbad.ee
Sisuturundus
13. september 2023 16:00

Parim õhksoojuspump korterisse ja majja

Õhksoojuspump on tark valik nii korterisse kui ka majja. Lihtne ja soodne õhksoojuspumba paigaldus muudab kütteseadme kasutuselevõtu kergeks igat tüüpi eramus. Tegemist on kuluefektiivse kui ka keskkonnasäästliku valikuga, sest kütteks kasutatakse looduses leitavat soojusenergiat. Parim õhksoojuspump tagab külmal ajal sooja toa ning palava ilmaga mõnusa jahutuse. Milline on parim õhksoojuspump korterisse ja majja?

Parim õhksoojuspump tagab kõik sinu vajadused

Kõik, kes on parasjagu küttesüsteemi vahetamas, mõtlevad sellele, milline on parim õhksoojuspump. Tegemist on asjakohase küsimusega ja selleks, et seda lähemalt selgitada, toome välja aspekte, mida hea õhksoojuspumba valimisel silmas pidada. Kui õhk-vesi soojuspump kasutab vesiülekannet, siis õhksoojuspump puhub sooja õhu otse eluruumidesse ja seetõttu on äärmiselt oluline, milline on ruumi planeering ja suurus. 

Teie eramust sõltub, milline on parim õhksoojuspump

Parim õhksoojuspump tagab piisava kütte, et elu-, magamistuba, köök kui ka kõik teised teie toad oleksid soojad. Suviste kuumalainete ajal, mis on muutunud aina sagedasemaks, aitab soojuspump hoida toad optimaalsel temperatuuril, et saaksite hästi magada ja igapäevatoimetustega tegeleda.

Valikut tehes lähtuda järgmisest:

  • milline on kodu pindala;

  • kas planeering on lihtne ja avatud või pigem kinnine ja paljude nurgatagustega;

  • kas hoone on soojustatud ja milline on selle energiatase.

Õhksoojuspumbad sobivad suurepäraselt majadesse ja korteritesse, millel on hea soojustus ja avar planeering. Avar planeering tagab parema sisetemperatuuri ka seadmest kaugemates ruumides. Selleks, et leida parim õhksoojuspump, mis tagaks piisava kütte ja jahutuse, tuleks vaadata erinevate seadmete küttevõimsust. Väiksemasse korterisse on parim õhksoojuspump võimsusega u 2,5 – 3,5 kW, paarisaja ruutmeetrisesse majja tuleb tavaliselt paigaldada kas mitu õhksoojuspumpa või kaaluda õhk-vesi küttesüsteemi lahendust.

Õhksoojuspumba energiaklass ja soojustegur iseloomustavad selle säästlikkust

Uuema generatsiooni õhksoojuspumbad on säästlikud. Näiteks kasutavad parimad Daikin õhksoojuspumbad töötamiseks lausa 80% ulatuses õhust leiduvat soojusenergiat ning vaid 20% elektrienergiat, et jahutada või kütta kodu. Seetõttu soovitame eelistada tooteid, mille energiaklass ja külmakliima sesoonne kasutegur on võimalikud kõrged. 

Parim õhksoojuspump 2022 ja 2023

Usaldusväärse soojuspumpade Airwave maaletooja hinnangul on just need õhksoojuspumbad selle hooaja parimad:

Daikin parim õhksoojuspump 2022/23

Daikin Stylish – Euroopas toodetud premium õhksoojuspump, mis kütab efektiivselt ka -25°C välistemperatuuri korral. Selle mudelil on kamina funktsioon, nädala graafik ning seda on võimalik mugavalt juhtida mobiilirakendusest. Stiilse disainiga Daikin Stylish siseosa on võitnud Red Dot disainiauhinna ning sobib hästi kaasaegsesse interjööri.

Midea parim õhksoojuspump 2022/23

Midea BreezeleSS+ soojuspump – unikaalne breezeless ehk nii-öelda ilma tuuleta efektiga kliimaseade, mis jahutab ja kütab. Seade on ülimalt vaikne (21 dB), moodsa kujunduse ja külgväljundiga.

Teine toode, mida tasub mainida, on Midea Oasis Plus, mis tagab suure küttevõimsuse kuni -30°C välistemperatuuri juures. Tegemist on energiatõhusa ja mobiiltelefonist juhitava seadmega.

Kokkuvõttes on parim õhksoojuspump energiasäästlik, aga piisavalt efektiivne, et kütta ja jahutada teie eluruumid. Selleks, et leida hea õhksoojuspump soovitame võrrelda erinevaid tooteid ning vajadusel küsida nõu ekspertidelt.