Sisuturundus
25. september 2023 16:39

Tee näksimisest hea harjumus!

Näksimist peetakse pigem kehvaks harjumuseks. Küpsised ja šokolaad kõhtu suurt ei täida, kuid kaloreid annavad mehiselt ja rahakotti kurnavad ka mõnuga. Kas leidub ka mõni hea valik?

Mõnel inimesel on toiduga kohe väga eriline suhe. Toidukorrad peavad olema praktiliselt minutilise täpsusega paigas, sest kui eine hilineb, tabab ümbritsevaid omamoodi needus. Muidu alati heatujuline inimene muutub näljasena tusaseks ja kärsituks, naljasoon kaob täielikult. Mustad jõud võtavad üle.

Kust ma nii täpselt tean? Ma elan ühe sellisega koos!

Seepärast peab meil kodus alati leiduma mingi snäkkide hädaabi varu, mille abil minu elukaaslast (ja mõnikord ka mind ennast) kimbutama tulevad näljadeemonid eemale peletada. Kuid tervisest ja oma kehakaalust hoolivate inimestena meile päris iga snäkk ei sobi.

Kui näksida, siis läbimõeldult

Näksimise puhul on kõige olulisem see, et söödavat kraami kuluks nälja eemale peletamiseks võimalikult vähe. Keegi ju ei taha süüa tühju kaloreid, mis vargsi puusadele kogunevad. Nii asusime ka meie kodus läbi mõtlema, mida näksimiseks valida ja kuidas snäkist maksimum võtta.

Esimesena tulid tervisliku valikuna pähe muidugi puuviljad. Need on maitsvad ja annavad kätte kiirelt imenduvad süsivesikud, mis tagavad kohese heaolutunde. Kuid mis kiirelt tulnud, see ka kiirelt läinud. Pigem tahaks, et snäkk tagaks täiskõhutunde veidi pikemaks.

Nii jõudsimegi järeldusele, et paremat valikut kui pähklid ja seemned, pole olemas.

Lidl pakub soodsat valikut

Kes vähegi toidupoes ringi vaadanud, teab omast käest, et pähklid ei ole sugugi odavad. Muidugi on neid erinevas hinnaklassis, kuid reeglina sõltub hind pähkli väärtuslikkusest – mida kasulikum ja toitainerikkam pähkel, seda kallim. Pähkel, mille toiteväärtus on madal, maksab vähem. See reegel peab paika igas poes.

Aga Lidlis kehtib veel üks tore seaduspärasus, mille mõnda aega tagasi avastasin. Kui teistes suurtes kauplustes on kallid pähklid taskukohased üksnes suurte sooduskampaaniate ajal, siis Lidlist saab need pähklid sama soodsa hinnaga kätte igal ajal. Kampaaniat ei pea ootamagi.

Nii oleme Lidlist korduvalt ostnud näiteks Brasiilia pähkleid, pistaatsiapähkleid ja pekaanipähkleid. Keskmisest veidi eksootilisemad ja kallimad, kuid toitvaks vahepalaks ideaalsed. Sama leti muudest valikutest on meie kindlaks lemmikuks veel kooritud päevalilleseemned. Neid ei ole me soodsamalt mitte kusagilt mujalt leidnud.

Kas pähklitega saab üle pingutada?

Kuigi pähklid on vahepalaks tervislik valik, peab oskama ka nendega piiri pidada. Näiteks Brasiilia pähklis on nii palju seleeni ja vältida seleeni ületarbimist, ei soovitatagi neid süüa rohkem kui kolm tükki päevas.

Samuti on pähklid rasvasisalduse tõttu kaloririkkad. Ja kui tegemist on veel maitsestatud pähklisegudega, annavad oma panuse ka sool, suhkur jt ained. Piknikukorvist kirjutades ma teid juba Lidli mee ja soolaga maitsestatud röstitud pähklite eest hoiatasin. See hoiatus jääb jõusse – ettevaatust terve paki korraga nahka panekul, need pähklid on lihtsalt nii pagana maitsvad.