Maailm

Berliinis möllasid taas tehnomuusikasõbrad 

BBC uudised , 22. juuli 2001, 23:00
TANTSURÕIVIS: Armastusparaad on kuulus vabameelsete osavõtjate poolest.Foto: Reuters
Love Parade, Berliini armastusparaad, kogus esialgsete hinnangute kohaselt tänavaile tantsima 400 000-800 000 noort. “Tänavu oli võrdlemisi rahulik, vaid 180 fanaatilist tehnomuusika austajat tuli türmi viia,” nentis Saksamaa pealinna politsei eile.

Berliini armastusparaadi peeti 13. korda. Tippaastail on sellest osa võtnud üle 1,5 miljoni inimese, mullugi oli 1,3 miljonit kohal. Ajakirjanike hinnanguil oli tänavune ilm tänavareivi tarvis karm: taevas pilves, kuid maailma suurimal tänavatantsuüritusel ei lastud end sellest häirida. Ilmselt vähendas osavõtjate hulka seegi, et päris viimaste päevadeni polnud selge, kas Berliinis lubatakse tänavu tantsida ja möllata.

DJ-d mängisid tehnomuusikat viiekümnelt veoautodele ehitatud ajutiselt lavalt piki kogu tantsuteed - 17. juuni puiesteest Brandenburgi värava juurest mööda kuni “Võidumonumendini”.

Korda valvas üle 2000 politseiniku. Nende sõnul arreteeriti enamasti narkomaane, teisi korrarikkumisi oli vähe.

Keskkonnakaitsjad tegid tänavu tänavatantsimise keelustamiseks olulise kampaania. Tehnosõbrad lähevad ka läbi kuulsa Tiergarteni pargi, risustavad kõike oma teel.

Keskkonnasõpradele näib see pühaduserüvetamisena. Seetõttu ei peetud Love Parade´i algselt plaanitud ajal, juuli teisel nädalavahetusel. Ühtlasi otsustas kohus, et tegemist ei ole noorte poliitilise meele-

avaldusega vaid kommertsüritusega ning linna puhastamise eest peavad tänavatantsude korraldajad ise maksma. Mõni tipp-DJ, näiteks Steve Väth, keeldus seda otsust kuuldes reivil mängimast. “Love Parade kaotas oma hinge, kui kommertsürituseks muutus, “ ütles Steve Väth.

Kuid see jagelemine ei mõjutanud mingil määral osavõtjate tuju. Pidu jätkus pühapäeva hilisõhtuni eri Berliini osades.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee