Sisuturundus
22. september 2023 13:44

Üllatavad ühendid, mis võivad aidata südame-veresoonkonnahaiguste puhul

Kannabinoidid on hetkel maailmas üks kuumemaid meditsiiniuuringute valdkondi. Kuna 20. sajandi eelarvamuslikud hoiakud annavad järjest enam teed kaasaegsele mõtteviisile, mõistame üha rohkem ka nende komplekssete ühendite keskset rolli meie tervise reguleerimisel. Näib, nagu kannabinoidide teadusuuringutes toimuks iga nädal uus läbimurre – kirjeldatakse uut positiivset mõju tervisele, eeskätt teraapilist. Tulevik paistab veel vaid mõned aastad tagasi ühiskonnas demoniseeritud taime jaoks helge. 

Seetõttu ei tule ka üllatusena, et kannabinoide ja südame-veresoonkonnahaigusi käsitlevate teadusuuringute arv on kasvamas. See on enam kui teretulnud, sest südame-veresoonkonnahaigused on maailmas peamine surmapõhjus, põhjustades peaaegu 18 miljonit surmajuhtumit aastas. Hinnanguliselt kannatab maailmas praegu 620 miljonit inimest südame-veresoonkonnahaiguste all, kusjuures see arv kasvab elustiili muutuste ja elanikkonna vananemise tõttu.

Niisiis, kuidas saavad kannabinoidid aidata selle ülemaailmse probleemiga võidelda? Uurime välja! Täna süveneb PĒLL. kannabinoidide ja südame-veresoonkonnahaiguste teadusmaailma, et anda teile ülevaade sellest põnevast uurimisvaldkonnast ja jagada ka praktilisi soovitusi!

Endokannabinoidsüsteem – fütokannabinoidide värav kehasse

Kui te ei ole kannabinoididega tuttav, võite õigustatult küsida, kuidas need ühendid võivad kehale sellist mõju avaldada. Vastus peitub meie kehas olevas kompleksses ühendite, valkude ja retseptorite võrgustikus mida nimetatakse endokannabinoidsüsteemiks (EKS). Endokannabinoidid on meie organismis loodud kannabinoidid (endogeensed kannabinoidid). Veel toodavad kannabinoide ja nende laadseid ühendeid erinevad taimed (fütokannabinoidid, mida PĒLL. paljudes oma toodetes kasutab) ja sünteetilised kannabinoidid on loodud laboris.

Nimetus „kannabinoid” tuleneb asjaolust, et esimesed avastatud ühendid leiti kanepitaimedest. See nimetus võib põhjustada oletuse, et kannabinoidid on kanepitaimedele ainuomased, kuid need on sama looduslikult esinevad ja inimkehas levinud kui närvid, vererakud ja elundid. Tõepoolest, ainult seetõttu, et endokannabinoide ja EKS-i leidub inimese sees, on kehasse viidud välistel kannabinoididel üldse mingisugune mõju!

EKS mängib inimese arengus ülitähtsat rolli, arenedes juba raseduse varaseimatest etappidest ning kannabinoidretseptorite ekspressioon on tuvastatav kogu loote ja lapse arengu jooksul. Täiskasvanutel moduleerib EKS neuronite aktiivsust ja võrgustike loomist kogu inimkehas ja selle paljudes süsteemides. Fütokannabinoide saab organismi viia EKSi kaudu, aktiveerides selle retseptoreid ja põhjustades kehas teiste looduslike ühendite ekspressiooni, mis omakorda reguleerivad erinevaid keha funktsioone.

Mida see kõik siis tähendab? Lihtsamalt öeldes stimuleerivad fütokannabinoidid EKS-i, mis omakorda kutsub esile erinevaid positiivseid muutusi kehas. Meie närvide kaudu jõuab EKS peaaegu igasse kehaosasse, sealhulgas ajju, soolestikku ja südame-veresoonkonda.

Kuidas saavad fütokannabinoidid aidata neid, kellel on südame-veresoonkonnahaigused?

Kuigi kannabinoidide võimaliku rolli uurimine südame-veresoonkonnahaiguste ravis on käimas ja alles algusjärgus, on varajased märgid julgustavad. Kannabidiooli (CBD) kasutamise positiivset mõju on täheldatud mitmesuguste südame-veresoonkonnahaiguste all kannatavatel patsientidel. Nende mõjude hulka kuuluvad elundikahjustuste ja düsfunktsiooni vähendamine, oksüdatiivse ja nitratiivse stressi vähendamine ning põletiku ja apoptoosi (rakusurma) vähenemine.

Kui inimkeha põeb südame-veresoonkonnahaigust, on näidatud, et EKS on üliaktiivne (st keha poolt sihilikult stimuleeritud olema tavalisest aktiivsem). Kannabinoidid moduleerivad peamisi südame-veresoonkonna parameetreid, nagu vererõhk, südame löögisagedus, põletik ning südame ja veresoonkonna kontraktiilsus.

On näidatud, et fütokannabinoidid aitavad positiivselt kaasa EKSi funktsioonidele, suurendades seeläbi selle modulatsiooni tõhusust. Samuti on väidetud, et kannabinoidide kombinatsiooni (mida mõnikord nimetatakse ka täisspektriks) manustamine võib anda positiivsemaid tulemusi kui ükski kannabinoidi isolaat (ehk üks konkreetne kannabinoid), kuna erinevad kannabinoidid mõjuvad teineteise funktsionaalsusele sünergiliselt. On selge, et selles väga noores ja kasvavas valdkonnas on veel palju õppida, kuid on raske mitte vaimustuda sellest, mida kannabinoidide ja nende raviomaduste tulevik toob!

Oma südame-veresoonkonna tervise üle kontrolli võtmine

Nagu kõigi haigusseisundite puhul, aga eriti südame-veresoonkonnahaiguste korral, on ennetamine alati keha parim kaitse. Proovige regulaarselt treenida – olgu selleks siis lühikesed intensiivsed treeningud või pikemad kergemad füüsilised koormused nagu kõndimine või aiatöö – ning sööge tervislikku, tasakaalustatud toitu, mis sisaldab rohkelt oomega-3 rasvhappeid. Oomega rasvhapped on ideaalses vahekorras näiteks meie mahedas kanepiseemneõlis. Lisaks proovige igal ööl kvaliteetselt magada ning vältige tubakatooteid ja liigset alkoholi tarbimist. Teie süda tänab teid!

Kahjuks kannatavad mõned meist hoolimata kõigist meie jõupingutustest vältimatult südame-veresoonkonn haiguste all (või olete juba riskigrupis ja seeläbi olete selle ajaveebi leidnud!). Tavalisteks sümptomiteks on valu rinnus, nõrkus või tuimus jäsemetes, õhupuudus, pearinglus või ebaregulaarselt kiire või aeglane südametegevus. Kui teil tekib mõni neist, pöörduge niipea kui võimalik arsti poole.

Teie arst koostab ravi- ja taastumisplaani, mis aitab teil võimalikult kiiresti taastada oma parima füüsilise vormi. Kuna meie arusaam EKSist ja kannabinoidide tähtsusest kasvab, muutub üha selgemaks, et fütokannabinoidid (nagu need, mida pakub paljudes oma toodetes PĒLL.) võivad mängida olulist täiendavat rolli südame-veresoonkonnahaiguste ennetamisel, nende algstaadiumis ning nendest taastumisel. Lisaks on nende regulaarsel kasutamisel hulk teisi positiivseid omadusi. Kaaluge juba täna PĒLL.-i fütokannabinoidide hankimist – võid olla palju õnnelikum ja tervem!

Kas olete valmis alustama CBD ja teiste kannabinoidide kasutamist oma südame-veresoonkonnahaiguste ennetuses või taastumiskavas? Heitke pilk meie laiale fütokannabinoidide valikule siin või rääkige meie PĒLL.-i eksperdiga, kes aitab leida teile sobivaima toote!